Суспільство

Раритетна військова техніка, стрілянина і «вибухи»: біля Вінниці відтворили події 1945 року. Фоторепортаж

9 вересня 2018, 18:15

 9 вересня на території історико-меморіального комплексу пам’яті жертв фашизму, яку в народі називають ставка Гітлера провели міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції «Жива історія: Вервольф. Грац 1945».

Більше двох сотень учасників-реконструкторів з України, Болгарії, Молдови і Канади відтворили події травня 1945 року біля міста Грац. Демонстрували умовний бій між Радянською армією, союзниками (США та Великобританія) та Німецькою армією (Вермахт, СС). На полі бою були не лише реконструктори, а й розгорнули польовий шпиталь та вивели раритетну техніку.

«Медичний автомобіль «Додж», який використали при реконструкції, немає аналогів. Іхз не поставляли в Радянський Союз. Був єдиний американський аеродром на території Полтавської області. Там базувались американські важкі бомбардувальники. Даний медичний автомобіль обслуговував той аеродром. Умільці його відновили. Авто вперше бере участь в реконструкції», - розповідає Віталій Головенько, громадська організація «Жива історія».

Використали для відтворення бою і німецький танк «Тигр», який за годину споживає до 200 літрів солярки.

«Ми відтворили декілька подій, об’єднавши в одну, щоб показати епізоди того періоду, показати різні сторони: моменти штурму, здачі в полон, розстріли полонених», – говорить В. Головенько.

Стрілянина, вибухи, атаки і відступи, поранені, полонені, і загиблі… Постановочні бої завершились трагічно – всі загинули.

 

 

  

 

Вінниця.info

Теги: Вервольф військова реконструкція 
Матеріали по темі