Політика

Разом з новими 5 районами на Вінниччині буде 5 районних рад

13 червня 2020, 09:44

На засіданні Кабміну 12 червня погодили утворення 5 районів у Вінницькій області. На рівні цих нових районів діятимуть і районні ради. Інший варіант можливий лише після внесення відповідних змін до Конституції України.

Про це йдеться на сайті «Децентралізація» за повідомленням заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди.

За його словами, 12 червня Уряд також схвалив законопроект щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів, де прописано чітку регламентацію подальших кроків.

Проектом документу визначено, що повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад районів, ліквідованих Верховною Радою України, припиняються в день набуття повноважень райрадами, обраними на відповідних перших місцевих виборах у новостворених районах.

Також у законопроекті зазначається, що обрані райради нових районів з дня набуття ними повноважень є правонаступниками всього майна, прав та обов’язків районних рад, території яких було включено до складу відповідного нового району.

Проектні норми регламентують і питання утворення та реорганізація районних рад як юридичних осіб.

Питання формування обсягу повноважень районних рад, як повідомив заступник Міністра, ще узгоджується з профільними міністерствами. Попередньо, до власних повноважень райрад належатиме управління майном спільної власності територіальних громад району і розмежування майна між територіальними громадами.

Щодо делегованих повноважень, які будуть визначені секторальними законами, ще тривають консультації. Розглядаються наступні пропозиції:

  • підтримка освіти (спеціальна загальна середня освіта);
  • підтримка охорони здоров’я (підтримка та розвиток закладів охорони здоров’я вторинного рівня);
  • соціальний захист населення (соціальні територіальні центри, окремі заходи із соціального захисту дітей та ветеранів війни та праці на районному рівні)
  • фізична культура та спорт на районному рівні;
  • культура та мистецтво на районному рівні;
  • реалізація районних програм і заходів у молодіжній сфері;
  • вирішення окремих питань у сфері землеустрою, містобудування та архітектури на районному рівні.

«Принциповою є позиція, що жодне повноваження райрад не повинно дублюватися чи пересікатися з повноваженнями органів місцевого самоврядування територіальних громад. Вони мають стосуватися лише об’єктів спільної власності територіальних громад на період до повної чи часткової передачі їх громадам. Не буде ніякого підпорядкування органів місцевого самоврядування територіальних громад районним радам ні адміністративно, ні фінансово», - зазначив В’ячеслав Негода.

Раніше Вінниця.info повідомляла, що Кабмін погодив утворити у Вінницькій області 5 районів: Вінницький, Гайсинський, Могилів-Подільський, Тульчинський, Хмільницький. Відповідний проект погодили на засіданні Уряду 12 червня. Після цього у Верховній Раді буде голосування за проект постанови щодо нових районів.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: районні ради нові райони децентралізація Вінницька область 
Матеріали по темі