Місто

Реконструкція спорткомплексу на Янгеля: утеплюють дах та фасад, проводять інженерні мережі. Фото

18 липня 2019, 13:09

У Вінниці від вересня минулого року триває реконструкція спортивного комплексу по вулиці Академіка Янгеля. Наразі тут утеплюють дах та фасад, проводять інженерні мережі, встановлюють віконні блоки. Роботи планують завершити до жовтня поточного року. Повністю відкрити спорткомплекс мають на початку 2020 року.

«Саме приміщення 1973 року, йому майже 50 років. Прийняли ми в його у важкому стані. Кошторисна вартість об’єкта у нас майже 48 мільйонів гривень, договірна ціна – 35 мільйонів гривень, без благоустрою. Нині освоєно майже 15 мільйонів гривень. Зараз надійшло розпорядження на ще 20 мільйонів гривень держбюджету за програмою «Будівництво спортивних комплексів та басейнів» на капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів», – каже Ігор Кравець, директор департаменту капітального будівництва Вінницької міськради.

За словами Ігора Кравця, основна проблематика реконструкції спорткомплексу була в тому, що дахові панелі були повністю зруйновані через вологість, декілька штук взагалі попадали. Нині зробили заміну 60-ти дахових панелей над басейном. Також були проблеми із чашею самого басейну: фахівці виявили 28 основних тріщин, чашу басейну укріплять вуглеволокном.

Зараз проходять роботи по утепленню даху та фасаду мінватою, також повністю утеплять фундамент. Зробили всі прорізи для вікон, вони мають бути енергозберігаючі алюмінієві. Укріпили всі панелі, які знаходяться над ігровим залом, також розпочали проводити всі інженерні мережі: каналізація, електрика, вентиляція, водопровід.

Для маломобільних груп населення проектом передбачено на вході в спорткомплекс – пандус, на першому поверсі – вертикальний підіймач, в залі басейну – підіймач мобільний механічний. Планують облаштувати ліфт, який підійматиметься до глядацьких місць ігрової зали.

Розширяють атлетичну та гімнастичну зали. Ігрова зала буде призначена для баскетболу, волейболу, ганболу та міні-футболу. Буде тренажерний зал, а також зала для сухого плавання.

В приміщенні басейну встановлять трибуни на 100 глядачів. Відремонтують дві вишки для стрибків у воду.

«В 2014 році ми отримали цей об’єкт в комунальну власність нашого міста. Тому ми почали вести перемовини з потенційними інвесторами, які готові були за свій власний кошт зробити повну реконструкцію. Ми домовлялися, що на 10 років дамо їм управління, але в любому випадку це залишається в комунальній власності м. Вінниці. Тоді в силу з різних причин з інвесторами нічого не вийшло і ми прийняли рішення, що будемо власними силами проводити відповідну роботу. Враховуючи те, яка була кошторисна вартість – 45 мільйонів гривень, було прийнято рішення, що ми не в змозі будемо за один рік знайти ці гроші для капремонту спорткомплексу.

Завдяки підтримці Уряду та отримання субвенції на будівництво басейнів 25-метрових, ми скоротили терміни виконання цих робіт. На слідуючий рік ми завершимо повністю реконструкцію спортивного комплексу разом із благоустроєм прибудинкової території», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що приміщення спортивного комплексу понад 10 років перебувало в аварійному стані. Спочатку його планували відремонтувати поляки, з якими підписали Меморандум, але ремонт так і не розпочався. В червні міська рада виділила 4 мільйони гривень на оновлення даху.


Вінниця.info

Теги: спорткомплекс реконструкція 
Матеріали по темі