Місто

Реконструкція третьої черги проспекту Космонавтів: кіоски заберуть, половину кленів зріжуть. Фоторепортаж

16 травня 2017, 13:21

 Цього року у Вінниці розпочнуть реконструкцію третьої черги проспекту Космонавтів. Перші зміни торкнулися двох «МАФів»(їх демонтують) та алеї кленів (від вулиці Келецької до Вишенського озера). Там зріжуть близько половини дерев, а на їх місці посадять «плакучі» сакури.

Про це 16 травня розповів заступник директора КП «Вінницязеленбуд» Микола Залецький.

За його словами, знесенню підлягають лише старі, сильно пошкоджені шаровидні клени, крони яких найбільше постраждали після обледенінь. Деревам – вже за 40, до Вінниці вони потрапили з Кіровограду.

«Ці клени висаджені, приблизно, років 40 назад. Вони привезені з Кіровоградського колгоспу «Тюльпан» нашими працівниками. Проте, частина примерзла і пропала, тому біля 15 штук було привезено наново і замінено. Але це вже пройшло років 4-5.

Всі інші клени дуже постраждали під час обледеніння, були розламані... Тоді провели омолоджуючу обрізку, що дозволило продовжити їх вік до сьогоднішнього часу. Зараз вони мають задовільний вигляд, але коли скидають листя, то дивитися не дуже приємно», - говорить представник комунального підприємства.

Всього на проспекті 76 шаровидних кленів, кілька з яких всохли повністю. Крони і стовбури багатьох пошкоджені. Микола Залецький говорить, що всю території умовно поділять на три частини. Клени залишать лише посередині алеї. Зверху і знизу - зріжуть, приблизно, по 20 штук.

«Верхня частина до переходу вся замінюється на сакури. Середня частина – залишається. І в самому низу – біля 20 шаровидних кленів підлягають заміні на інші дерева», - додає чоловік.

Місцева жителька Наталя Болховська, натомість, пропонує не знищувати унікальну кленову алею, а старі, пошкоджені дерева замінити на молоді.

У відповідь Микола Залецький зізнається, що під час розробки проекту реконструкції такий варіант не розглядали.

«Поміняти їх на такі ж самі клени не було ідеї, тому що в нас останні роки чомусь провідна ідея – сакури», - зазначає заступник директора «Вінницязеленбуд».

Варто додати, що цьогоріч клени не розчищали, оскільки ще з осені планували їх знесення.

Нагадаємо, що у Вінниці замовили проект на реконструкцію третьої черги проспекту Космонавтів.

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ремонт 
Матеріали по темі