Новини компаній

Рекордно низькі відсотки: українці розвивають бізнес завдяки кредитам

21 липня 2021, 16:49

В кінці червня поточного року Європейським банком реконструкції та розвитку був схвалений гривневий кредит Укргазбанку в еквіваленті 25 млн євро. Інвестиції виділені в рамках програми з підтримки малих і середніх підприємств і призначені для розвитку МСП на вигідних умовах. Причому близько 70% позики розраховані на модернізацію «зелених» технологій, а також впровадження належного підходу у сфері охорони праці та здоров'я.

Що отримують представники МСБ

Основним донором Програми виступила влада Німеччини, надавши 10 млн євро кредитних коштів через німецький банк розвитку KfW. Експерти фінансово-аналітичного порталу www.tkcredit.kiev.ua відзначають вигідні умови нового кредитування. Так, максимальний розмір кредиту для підприємств досягає 250 тис. євро (8,3 млн грн за актуальным курсом) на термін до 5 років.

Погашення проводиться за стандартною схемою, щомісяця. Однак передбачена можливість відстрочки до 9 місяців.

Процентна ставка для кінцевого позичальника варіюється в межах 8%. Але співпраця Фонду розвитку підприємництва з місцевими органами влади дозволяє знизити відсотки вдвічі, до 4%.

Щоб скористатися програмою, представники МСП повинні бути зареєстровані на території України, не мати простроченої заборгованості по кредитах, оформлених раніше, а також не відноситися до великих корпорацій і груп компаній.

У перелік банків-партнерів програми потрапили Укргазбанк, Кредобанк, Укрексімбанк, Банк Львів, ПроКредитБанк і інші.

Результати дії Програми

Зростання економічних очікувань українського бізнесу зростає, про що свідчить опитування Нацбанку України, проведене серед керівників різних підприємств. Так, показники індексу ділових очікувань зросли до 112,3% (в першому кварталі становили 108,4%).

А ось довіру до національних банків продовжує падати. Головна причина цього — завищені ставки та надмірно високі вимоги до позичальників. Понад 35% опитаних вважають за краще використовувати інші джерела фінансування, наприклад, вдаватися до послуг МКК. Це пояснюється вигідними пропозиціями від подібних фірм. Наприклад, умови Money4you дозволяють укласти угоду під 0,01% для нових позичальників.

Крім цього, не підтвердилися очікувані скорочення робочих місць. А деякі підприємства з будівництва та добувної промисловості навіть збільшили штат своїх співробітників. Залишаються високими очікування і по зарплаті. Тільки 1% з опитаних підтвердили готовність знизити оклад працівникам.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: низькі відсотки на кредити 
Матеріали по темі