Місто

Ремонт «Савою». Фоторепортаж з середини пам'ятки архітектури в центрі Вінниці

27 жовтня 2016, 11:11

 В будівлі готелю «Савой», яка знаходиться на перетині вул. Миколи Оводова та Соборної проводяться ремонтно-реставраційні роботи близько 5 років. У 2010 році будівлю облрада передала в користування Вінницькому апеляційному адміністративному суду.

Як проходить ремонт будівлі в середині вирішили перевірити журналісти Вінниця.info.

Директор ТОВ «Мур» Ігор Козловський розповів, що на даний час в будівлі «Савою» зробили нове залізне перекриття між другим і третім поверхом та між третім і четвертим.

«Виконано близько 50% планових об’ємів на цей рік. Основна робота це демонтаж дерев’яного перекриття, яке руйнується і заміна його на металеві балки. Плануємо завершити облаштування перекриття. Якщо будуть виділені додаткові кошти, вже можна буде робити щось на перекриттях, це стіни, це перегородки, тобто відкриється фонд робіт.

Ми проводимо в основному внутрішні роботи. Але зараз також проводяться деякі зовнішні роботи по облаштуванню перекриття підвалу, яке повністю розрушено. Роботи вистачає. Якщо будуть кошти,то будемо працювати далі

Тут працювати досить складно. Приходиться працювати через вікна, працювати в ручну. Привозяться металеві балки, вони завантажуються через балконні пройоми і монтуються. І інших варіантів не має.

По завершенні внутрішніх робіт буде зроблене зовнішнє чистове оздоблення.

Ця робота робиться за рік, при наявності безперервного фінансування»,- каже директор.

За його словами на завершення ремонтних робіт у цьому році не слід розраховувати.

 

Керівник апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду Інна Грищук, розповіла, що в планах переїхати у відремонтовану будівлю у 2017 році, але все залежить від фінансування.

«Прогнози у нас найоптимістичніші. Ми намагаємося, як найбільше залучити фінансових коштів. Єдине, що дійсно бюджетна установа фінансується виключно з державного бюджету. В цьому році передбачено кошти державного бюджету на 5 мільйонів, хоча ми маємо надію, що кошти до кінця року буде збільшено. В проекті бюджету на 2017 рік також передбачені кошти на ремонтно-реставраційні роботи нашого приміщення. Все залежить від фінансування.

Наразі здійснено перерахунок проектно-кошторисної документації, раніше повністю роботи коштували 38 мільйонів. Перерахунок переданий до експертизи. Експертиза перевірить перерахунки і тоді буде відома остаточна вартість скільки потрібно для завершення ремонтно-реставраційних робіт приміщення», - каже Інна Грищук.

 

Заступник керівника апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду Олександр Кравчук, розповів що завдяки сучасним технологіям, перекриття яке встановлюють буде не важким, але міцним.

«Встановлюється перекриття таким чином, спочатку на верхньому поверсі встановлюються закріплюючі стропи, до них приєднуються металеві балки, їх піднімають, встановлюють і потім таким чином наступні поверхи в такому ж самому порядку проходить демонтаж дерев’яних і встановлення металевих балок. Зверху на металеві балки перекриття встановлююся металічний профнастил, на нього укріплюючи сітка і він заливається полегшеним бетоном. Стеля потім буде підшиватися чи гіпсокартоном чи іншими сучасними матеріалами.

 Встановлення таких перекриттів завдяки сучасним технологіям, полегшеним матеріалам дозволяє не те щоб прирівнятися до попереднього навантаження, а навіть зменшити його. Будівля буде легша і міцніша», - зазначає заступник.

Нaгaдaємо, що влітку вінницький «Сaвой» «підлaтaли».

Як відомо, в 2010 році Вінницькa облaснa рaдa передaлa в оренду ВAAС пaм’ятку aрхітектури місцевого знaчення «Сaвой».

Потім, у 2011 році Вінницький aпеляційний aдміністрaтивний уклaв угоду з ТОВ «Мур» нa кaпремонт будівлі Вінницького aпеляційного aдміністрaтивного суду по вул. Соборнa, 48 в Вінниці зa 0,97 млн гривен.

У 2013 до рестaврaції долучили підприємство з Хотинa. ВAAС 25 грудня зa результaтaми тендеру уклaв угоду з МКП «Рембудгaзмонтaж» нa ремонтно-рестaврaційні роботи готелю «Сaвой» для розміщення суду. Вaртість угоди склaлa 29,91 млн грн.

В жовтні 2015-го ВAAС ще судився з «МУР-ом» зa пaм’ятку aрхітектури.

Цьогоріч держaвa зaклaлa в бюджет 5 мільйонів нa рестaврaцію «Сaвою».

Підвал 

 

 

 

 

 

Приміщення "Савою" в середині

Металеві балки, які встановлять замість старих дерев’яних

Дерев’яні балки, які будуть демонтовані

Нове перекриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info


Теги: Савой архітектура 
Матеріали по темі