Місто

Ремонт у Вінниці: прокладають асфальт на вулицях та ремонтують дахи житлових будинків. Фото

24 червня 2020, 14:14

У Вінниці тривають роботи з капітального ремонту вулиць приватного сектору. Асфальтування проходить на умовах співфінансування, коли частину коштів платить місто, а іншу – місцеві мешканці. Окрім того, в місті вже відремонтували дахи у 17-и житлових будинках, решта запланованих робіт – чекають реалізації.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, внаслідок епідемії коронавірусу попередні плани на цей рік коригуватимуться, але роботи триватимуть. Адже покращення умов для мешканців приватного сектору є пріоритетним напрямком.

Першою вулицею, яку заасфальтували в цьому році, стала вул. Войцехівського, що розташована на околиці міста й межує з Вінницькими Хуторами. Раніше тут не було взагалі асфальтового покриття. Тепер – майже півкілометра нової дороги. Свіжий асфальт постелили на площі близько 2 тисяч м2.

Після цього, за таким же принципом співфінансування, капітально відремонтували ділянку по вулиці Огієнка, тут заасфальтували майже 600 м/п дороги. Також оновили вулицю Свідзінського, на якій заасфальтували більше 2 тисяч м2 дороги.

На минулому тижні завершились роботи по вулиці Юрія Смірнова, де теж було влаштовано біля 2-х тисяч м2 нового асфальтового дорожнього покриття, та днями завершився ремонт по вулиці провулку О. Кошового – тут оновили 1895 м2 покриття.


Окрім того, в місті завершили ремонті роботи на дахах житлових будинків за кількома адресами.

До прикладу, завершився капітальний ремонт покрівель житлових будинків за адресами вул. М. Оводова, 77, вул. Понєдєліна, 23 та вул. Брацлавська, 20, мешканці яких скористалися можливостями муніципальних програм. Йдеться про програму підтримки ОСББ, коли при створенні об’єднання співвласників будинку у висотці коштом міського бюджету робиться капітальний ремонт одного з конструктивних елементів на вибір жителів. А також програмою співфінансування при виконанні ремонтних робіт в будинках житлового фонду.

Ремонт багатоповерхівок житлового фонду у Вінниці за програмою співфінансування виконується щороку. Умови участі незмінні: 70% витрат покриває міський бюджет, решту коштів докладають мешканці. У багатоквартирних будинках виконують роботи на вибір мешканців. Останнім часом найпопулярнішим є ремонт покрівель.

«Співфінансування – не єдиний інструмент, через який можна провести ремонті роботи у своєму будинку. У багатоповерхівках, де створюється ОСББ, є можливість отримати фінансування на ремонт одного конструктивного елементу за кошти міського бюджету. А якщо будинок зведений до 1970 року, і у ньому створено ОСББ з 1 січня 2019 року, то за кошти громади ремонтується два конструктивні елементи, але не упродовж одного року», – розповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Мешканці будинку по вул. М. Оводова, 77, де створено ОСББ, подали заявку на безкоштовний ремонт одного конструктивного елементу і цьогоріч отримали новий дах за рахунок бюджету громади. Голова ОСББ Василій Горбенко розповів, що минулого року вони підписали Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння в сфері управління багатоквартирним будинком між ОСББ та департаментом житлового господарства.

«Ми провели збори мешканців, на яких прийняли рішення, що першочергово нам потрібно відремонтувати дах. Він у нас вже був в дуже поганому стані – протікав, гнилі балки. Роботи мали розпочати до початку епідемії коронавірусу, але то погодні умови заважали, а то вже впровадили карантин. Ми думали, що наш ремонт взагалі не відбудеться. Але наприкінці квітні до нас прийшла ремонтна бригада і розпочала проводити роботи. Ми вдячні і департаменту житлового господарства, і міській раді, і ремонтній бригаді, яка дуже швидко і якісно нам все відремонтувала», – каже голова ОСББ Василій Горбенко.

Незважаючи на те, що епідемія коронавірусу внесла корективи у попередні плани по капітальному ремонту та реконструкції на 2020 рік, роботи у місті продовжуються. Разом з тим, видатки в цілому по цьому напрямку скоротяться на 30%.

Довідка:

Станом на 22 червня у 721 будинку Вінниці функціонує 674 ОСББ.

Вінниця.info, фото – з сайту міськради

Теги: Вінниця ремонт будинки дахи дороги 
Матеріали по темі