Суспільство

Рідкісні кадри: вінничани відзняли на відео кошенят червонокнижного лісового кота

23 грудня 2019, 10:24

На Вінниччині зростає чисельність червонокнижних котів. За офіційними даними, в лісах регіону мешкає 20 таких «мурчиків». Просто так зустріти у нашій місцевості лісового кота – це рідкість. З одного боку, це добре, бо він – далеко не домашня киця, а справжній хижак. Однак жмеринським лісівникам вдалося відзняти трьох кошенят лісового кота. На відео можна побачити, як відрізняється не лише зовнішність та розміри лісових кошенят від домашніх, а й поведінка, зокрема, приземиста хода, шипіння.

Про це повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Кошенята народжуються у кішки у квітні-травні. Таку несподівану «знахідку» – аж троє лісових котенят - побачили жмеринські лісівники.

«Це вперше за 16 років роботи у лісовому господарстві у мене стався такий випадок, - розповідає майстер лісу Ярошинського лісництва Жмеринського лісгоспу Олександр Тимченко. - Ми знайшли виводок котенят у купі хмизу. Одне одразу ж утекло, інших двох ми, звісно, відпустили. Кубла ніде поблизу у дровах не було, швидше всього, мама-кицька вивела їх на полювання, налякалась і утекла. Котенята відрізняються від домашніх родичів не лише більшим розміром, а й особливо дикою поведінкою: шипіли, випускали кігті».


Жмеринські лісівники кажуть, що часто зустрічають ознаки життєдіяльності кота лісового в угіддях лісгоспу.

«А дорослі лісові коти час від часу трапляються на очі. Буває, собаки на дерево заганяють під час полювання. Сліди на снігу зустрічаємо, особливо видно, як кіт обходить по периметру ділянку, на якій здійснюється прочистка. І що цікаво, кіт і куниця – це природні вороги. Але перетворившись у слідопита, можна побачити, що сліди їхні пересікаються. За здобиччю полюють…», - додає Олександр Тимченко.

Селиться лісовий котик у глухих дубових, дубово-грабових, букових і мішаних лісах, в очеретяних заростях, у чагарниках. Найчастіше оселю лаштує у дуплах дерев, кореневищі, старих норах тварин, навіть на купах залежаного хмизу, вистилаючи кубло травою, листям, пухом птахів.

Ласує хвостатий дрібними гризунами, птахами, комахами, маленькими зайчатами і навіть зміями. За добу може з'їдати 10 і більше гризунів. А ще зустріти його практично неможливо, бо хвостатий веде потаємний спосіб життя, ховається у своїх лісових володіннях і уникає людей. Якщо справді колись пощастить із ним зустрітися на лісовій стежині, то впізнати лісову «кицю» дуже легко: розміри набагато перевищують розміри домашніх котів. Довжина тіла до 90 см, а хвіст – коротший і притуплений, покільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі.

Вінниця.info

Теги: тварини кішка ліс  
Матеріали по темі