Політика

Рік на посаді: Вячеслав Соколовий розповів про роботу Вінницької обласної ради

16 грудня 2021, 16:39

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий 16 грудня провів пресконференцію за підсумками першого року діяльності обласної ради 8 скликання. Він презентував звіт про роботу обласної ради та відповідав на питання журналістів.

Відповідаючи на питання журналіста щодо бюджету області на 2022 рік, Вячеслав Соколовий зазначив, що документ має працювати не тільки на забезпечення соціальних потреб, але й має бути бюджетом розвитку.

«Обласний бюджет потребує серйозного доопрацювання. Значна частина надзвичайно важливих заходів, які заплановані в рамках обласних програм, не планують фінансувати. – зазначив голова обласної ради. - Наведу кілька прикладів: на конкурс «Комфортні громади», на який передбачається 40 млн грн, заплановано спрямувати лише 5 млн грн. Ми не можемо цього допустити, адже це кошти, які повністю передаються громадам на реалізацію актуальних для них проектів. Не забезпечено фінансуванням придбання сучасного діагностичного та медичного обладнання для медичних закладів вторинного та третинного рівнів надання допомоги. На цю потребу в Програмі передбачено 10 млн грн. На реалізацію програми «Питна вода»закладено 2,5 млн грн. Це при тому, що в Програмі заплановано значно більші видатки – понад 8 млн грн на вирішення проблеми з водопостачанням, яке нині гостро стоїть в громадах. Крім того, бюджет зайшов в облраду з порушенням термінів. Тому з бюджетом працюємо і, переконаний, що ми знайдемо можливості, які дозволять не тільки забезпечувати потреби на заклади охорони здоров’я, освіти, культури, а дадуть достатньо інструментів для розвиткугромад. Час вже відходити від «бюджетів проїдання» і ухвалювати «бюджети розвитку».

Щодо реформи децентралізації, Вячеслав Соколовий нагадав, що було задекларовано її завершення до кінця цього року.

«Реформа децентралізації мала бути завершена до кінця цього року. Так планувалося, але так не сталося. Нині бачимо, що є загрози безпосередньо для тих позитивних речей, які запровадила децентралізація для розвитку громад. Наприклад, є такі «замахи» на відібрання центральною владою деяких джерел наповнення місцевих бюджетів. Нещодавно було подано проєкт закону, який передбачає, що з коштів від реалізації земель комунальної власності до 70% буде спрямовано в держбюджет. Але ж це власність людей, які живуть в громадах! Завершення децентралізації штучно затягується, і це очевидно. Місцеві державні адміністрації мали би перейти в формат префектур і працювати як наглядова інституція,а в обласних радах - мали би бути створені виконавчі комітети.Але все це можливо тільки після внесення відповідних змін до Конституції України, що, як бачимо, ніхто не поспішає робити».

Вячеслав Соколовий розповів про програми обласної ради на підтримку громад.

«Ми ухвалили «Програму розвитку місцевого самоврядування «Успішні Сильні Громади». Це унікальна програма – аналогів Україні їй немає. В ній закладено інструменти, які сприятимуть розвитку громад, підтримці медицини, освіти, громадського сектору тощо. Зокрема, у програмі є такі напрями: конкурси «Комфортні громади» та «Громада кращого довкілля»; проведення форумів «Інвестуй у Вінниччину!»; створення в громадах інвестиційних парків. Уже розглядається питання створення чотирьох індустріальних парків – у Тульчинській, Ямпільській, Козятинській та Вороновицькій громадах. Це не означає, що їх не може бути більше. Вони будуть у тому випадку, якщо буде потреба. Зараз необхідно пройти процес затвердження на рівні Кабміну, оскільки ми бачимо можливості залучення держкоштів. Сподіваюсь, що максимум до першого півріччя 2022 року громади завершать процес підготовки документів і подадуть заявки на отримання коштів. Одночасно треба популяризувати майданчики, щоб інвестори могли побачити, що у них є перспективи розмістити там підприємства».

Вячеслав Соколовий також відповів на запитання стосовно того, що посадовці місцевого самоврядування та головні лікарі медзакладів призначають собі великі премії і зарплати.

«Що стосується обласних комунальних закладів, то в цьому питанні порядок навели. Можливість премій чітко регламентована. Щодо закладів, які перебувають у власності громад, – це питання до самих громад. Я думаю, що в першу чергу, це кожен має дати собі відповідь, як вони працюють і які в них моральні принципи. Має бути розумна межа».


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вячеслав Соколовий 
Матеріали по темі