Політика

Робота Вінницької облради може бути заблокована, якщо не домовляться про склад комісій

20 липня 2018, 13:28

 19 липня на позачерговій сесії Вінницької обласної ради через питання про склад постійних депутатський комісій, мало не заблокували роботу сесії. Важливі рішення по соціально-економічному розвитку, заради яких скликали сесію, прийняли лише після 15-хвилинної перерви, яку депутати від трьох опозиційних фракцій вимагали для проведення консультацій. За зачиненими дверима обранці домовлялись, чи підтримувати «бюджетні» рішення, і чи отримають вони за це «квоти для своїх» при переформатуванні комісій.

«Опоблок» взагалі не прийшов на сесійне засідання, хоча їх депутат Ю. Яремчук був того дня, ходив коридорами в будівлі облради. Причина ігнорування всією фракцією – все ті ж питання щодо складу комісій. Адже Юрія Яковича з подачі «Батьківщини» теж хочуть прибрати зі складу комісії регулювання комунальної власності.

Після переговорів опозиційні депутати рішення підтримали, але не всі в тому форматі, що пропонувала облдержадміністрація. Як відомо, двом сільрадам Тростянецького району не погодили приєднання до ОТГ. Не підтримали і питання про створення Центру культурних ініціатив.

До перерви, під час обговорення першого питання про перерозподіл 93 млн. гривень обласного бюджету на лікарні, заклади освіти і ліквідацію наслідків «н.п.» в Калинівці, депутат від «Батьківщини» Владислав Рой сказав, що голова ОДА не радиться з депутатами, як використовувати додаткові надходження, мовляв, їх не запитали, на яку лікарню давати кошти, на яку ні.

«Думки депутатів від «Батьківщини» не враховуються при перерозподілі бюджету», - каже Рой. На це Коровій відповідає, що є процедура використання бюджетних коштів відповідно до бюджетного кодексу, а не поділ між партіями.

«Геннадій Федорович, ви ж голова бюджетної комісії. Виходить, що ви працюєте, а вони ні. Що ж ви так здаєте свою фракцію?», - каже депутат Галушко, звертаючись до представника «Батьківщини».

Після перерви голова облради Анатолій Олійник повідомив про те, що домовились переформатувати комісії.

«Відбулась розмова з представниками трьох фракцій (партій Батьківщина, Укроп, Свобода – ред.),  Валерієм Вікторовичем і Олександром Крученюком. Домовились, що з понеділка починаємо процес переговорів щодо роботи по формуванню, можливо переформатуванні постійних комісій, президій обласної ради, приведенні у відповідність до діючого закону про місцеве самоврядування. Був внесений і відкликаний бюджетний регламент. Ми домовились, що бюджетний регламент будемо всі разом відпрацьовувати, щоб можна було проводити дискусії в цивілізований спосіб», - сказав А. Олійник.

Коровій повідомив, що діалог вестимуть не по одній комісії, розглянуть питання щодо їх кількості і складу.

«Ми організуємо спільно робочу групу по підготовці бюджетного регламенту. Щоб визначити дорожню карту і алгоритм. Пройшло більше 2,5 років, як формувались комісії, а структура роботи обласної ради передбачає прийняття консолідованих рішень. Питання не стоїть про одну комісію. Нам потрібно подивитись на кількість і структуру комісій, можливо, потрібна реорганізація чи об’єднання якихось комісій, щоб ми могли витримати баланс і дати можливість працювати обласній раді», - сказав В. Коровій.

Раніше Вiнниця.info писала, що лідер «Батьківщини» Л. Шербаківська хоче усунути Олександра Масленнікова з посади голови комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації. Причиною називають рішення комісії, в якій головує Олександр Георгійович, про виключення зі свого складу лідера обласного осередку ВО «Свобода» Олексія Фурмана. Ще однією причиною опозиціонери називають те, що Масленніков очолив комісію, коли був у складі «Батьківщини», зараз він позафракційний. Також «Батьківщина» ініціювала питання про виключення зі складу цієї ж комісії Юрія Яремчука. Його хочуть виключити за неетичну поведінку.

В кулуарах кажуть, що «Батьківщина» таким чином вибиває собі важелі впливу, адже лідер фракції без посади рівно рік і два місяці як не при посаді в облраді, а питання по комунальному майну значно "цікавіші", ніж в «спорті». 

      

 

Вiнниця.info

Теги: сесія рішення комісії Вінницька облрада 
Матеріали по темі