Суспільство

Родині найбільш зруйнованої хати у Павлівці держава купила нове житло. Фото

11 жовтня 2017, 21:59

Плакали, згоріла хата. Й гадки не мали,що нову подарують. Подружжю пенсіонерів, чиє подвір’я найбільше постраждало після вибухів на військовому арсеналі під Калинівкою, купили нове. Ще й у рідній Павлівці. Буквально, у кількасот метрах. По сусідству. Хто зробив такий презент, дізналася Вінниця.info.

Григорій Ковальчук показує обгорілу хату.

«От тут була кухня. Там комната, там друга спальня. Було чотири кімнати», - зітхає Григорій Гнатович.

Ні крівлі, ні дверей, ні вікон. Це все, що залишилося після набою "граду", який два тижні тому поцілив по цього будинку. Ущент зруйнував оселю.

З дружиною чоловік ледь врятувався під час вибухів. Коли почули, що їх хата, яку будували понад 40 років тому – вщент згоріла, ледь пережили.

«Таке пережити, як ми приїхали, подивилися. Купа, оно, цього, попелу. І від голки, до нитки. Оно люди, спасибі, людям», - каже Ніна Євтухівна.

Як бути далі,коли повернулися після евакуації додому, ні  Григорій Гнатович з Ніною Євтухівною, й гадки не мали.  Досі жили по сусідам. Аж раптом дізналися, їм купили нову хату. Від держави.

«Ми моніторили ринок, підшукували житло, яке б продається, воно більш-менш аналогічне було. По розмірах, по розмірах земельної ділянки. Ну, і ми знали за цей будинок», - розповідає Віктор Кособуцький, сільський голова Павлівки. 

Буквально у кількохсот метрах від вигорілої хати Ковальчуків, за бюджетні кошти придбали оселю. З білої цегли будинок, дивом вцілів. На відміну від півтори тисячі, які знаходяться у Павлівці. Колишні господарі давно продавали його, але й гадки не знали, що заселяться сюди – сусіди.

«Ми планували, що тут будуть жити інші люди, але… так, щоб нам добре знайомі, і пр. таких обставинах… ми звичайно не знали», - каже сусідка Ніна.  

За скільки продали будинок, тримають поки в секреті. Та заселятися нові господарі сюди мають вже з наступного тижня. Поки думали, що збирають буряки з старого городу, востаннє, дізнаються ще радіснішу новину.

 «Лишається земля за Ковальчуками, і там, де вони прожили весь вік, воно залишається за ними», - зауважує Віктор Кособуцький, сільський голова Павлівки.

На цей момент відомо, у Павлівці, яка найбільше постраждала після вибухів під Калинівкою, з 1500 понівечених будинків, практично всі з перекритими дахами. У половині залишилося замінити вікна. Щодня сюди привозять будівельні матеріали.

Вінниця.info.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: родина хата Павлівка 
Матеріали по темі