Суспільство

Родина збирає з річки порожні пляшки, щоб облаштувати на Південному Бузі водний сад з живим гербом Вінниці. Фото

9 квітня 2021, 16:52

Родина вінничан збирає з річки порожні пляшки, щоб облаштувати на Південному Бузі водний сад з живим гербом Вінниці. Вторинну сировину здають на переробку, а за вторговані кошти купуватимуть лілії. Скільки порожніх пляшок необхідно хоча б на одну квітку, дізнавались наші кореспонденти.

Із сачком у руках Вікторію Гуменюк на набережній, що по вулиці Київська, можна помітити чи не щодня. Вона не досвідчений риболов. Але досить вправно дістає викинуті відпочивальниками у річку порожні пляшки.

«Кожен день збираю по 10-20 пляшок», - підраховує Вікторія.

Кілька років тому родина Вікторії почала висаджувати у Південному Бузі сад прісноводних лілій. Сьогодні той налічує понад трьох десятків кущів 16 видів різнокольорових квіток. Якщо раніше їх просто купували та садили, то з цього року вирішили започаткувати екологічну акцію.

Збирати з річки вторинну сировину та здавати. За вторговані кошти купувати нові лілії. А згодом їх розсадити по кольорах у композицію.

«Плануємо у майбутньому зробити герб Вінниці з лілій. Аби люди дивились на нього і розуміли, що необхідно любити рідне місто. Оберігати екологію. Так само як лілії. Вони фільтрують і натягують на себе всі хімічні сполуки, які є у воді. Які «добрі» люди скидають. А лілії, завдяки своєму широкому листю, вони накопичують на себе знизу всі ці небезпечні елементи», - зауважує Вікторія.

Ідея сподобалась вінничанам.

«У будь-якому випадку вторинна сировина, вона у річці. Тут же є тварини, риби, качки плавають. Замість порожніх пляшок від яких одні хімікати у воді, краще вже будуть лілії!», - підкреслює вінничанин Дмитро Назарчук.

І дехто вже почав збирати пляшки з набережної, щоб за отримані кошти придбати лілію та внести свою лепту у водний сад.

«Знаю ціни по Вінниці, у середньому, пляшка скляна десь коштує від 30 копійок. Склобій так само за кілограм. Це 30 копійок. Найдешевше у нас –пластикова пляшка. Її вартість, якщо я не помиляюсь, десь за кілограм – одна гривня. Але копійка до копійки, гривня до гривні. Якщо найдешевший корінець лілії коштує від 200 гривень. Мені необхідно здати о 60 скляних пляшок. Або дві сотні кілограмів петпляшок. Думаю, що за кілька прогулянок набережною, я зможу її придбати», - Юлія Чернік, екоактивістказ Вінниці.

Найближчим часом родина Вікторії разом з друзями вийдуть до річки на суботник. Всіх охочих вінничан запрошують долучитися до ідеї.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця водний сад лілії герб міста вторинна сировина 
Матеріали по темі