Місто

Російські та українські соціологи хочуть мати у Вінниці вулицю на честь свого колеги

23 червня 2010, 18:29

Представники фонду «Демократичні ініціативи» (Київ) та «Левада-Центр» (Москва, Росія) звернулись до мера Вінниці Володимира Гройсмана із проханням назвати одну з вулиць міста на честь відомого у світі соціолога Юрія Левади, який народився у Вінниці.

Про це під час прес-конференції повідомили ініціатори ідеї.

Ініціатори ідеї пропонують меру Вінниці вшанувати вченого назвою вулиці, відкриттям меморіальної дошки або присвоєння імені Юрія Левади однієї із шкіл в місті Вінниця. «Вважаємо, що це буде великим внеском в увічненні пам'яті вашого великого земляка. Переконані, що ця подія також з розумінням і вдячністю буде сприйнята всією науковою громадськістю України та Росії», - зазначено у листі-зверненні.

«Ми звернулись до міського голови і нам не відмовили, сказали, що коли буде можливість, то це зроблять, коли буде нова вулиця, то скоріш за все її назвуть іменем Левади. Це важливо знати таких славних людей, які вийшли з наших українських міст», - сказала директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Керівник відділу соціокультурних досліджень Аналітичного «Левада-Центр» Олексій Левінсон розповів, що Ю.Левада в Москві створив незалежний соціологічний центр, який і досі є провідним центром соцдосліджень в Росії. «Ю.Левада був людиною, якого ніхто із влади налякати не міг та примусити до чогось, і зараз в Росії це один із небагатьох центрів, який до сьогодні зберіг свою незалежність. І цю норму поводження соціологів її нашій країні задав Юрій Левада», - сказав О. Левінсон.

Довідка.

Видатний вчений зі світовим іменем Юрій Левада був засновником наукової соціології на пострадянському просторі. Він наробився 24 квітня 1930 року у Вінниці, тут навчався у школі №18 та №4, останню закінчив із золотою медаллю. Закінчив Московський державний університет (філософський факультет). По закінченню університету в 1952 році зацікавився соціологією. Ю.Левада постійно відвідував Україну та цікавився проблемами розвитку держави. Він також автор багатьох книг та статей. Помер Ю.Левада у 2006 році.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі