Місто

Розібрали, бо заважав та був небезпечним: Моргунов прокоментував демонтаж паркану та риштувань біля будівлі в центрі Вінниці

19 червня 2020, 14:24

16 червня у Вінниці на перехресті вулиць Соборної та Театральної почали розбирати паркан, який огороджував старовинну будівлю, на першому поверсі якої на початку минулого століття знаходився кінотеатр. Аби провести роботи з демонтажу та перевезення матеріалів, в місті перед цим оголосили тендер на 83 тисячі гривень. Паркан вирішили демонтувати за кошти міського бюджету, бо орендар, якому в обласній раді передали будівлю ще в 2001-му році, цього робити не хотів. До того ж, тимчасовий власник встановив паркан та риштування, які «відбирали» у пішоходів значну частину тротуару, без оформлення необхідних договорів. Ці риштування, які стояли вже не один рік, ще й становили небезпеку для пішоходів та транспорту. Ще одна причина демонтажу – паркан заважав проведенню мереж для облаштування нового освітлення по Соборній.

Про це під час брифінгу 19-го червня розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

«По-перше, хотів би сказати, що ця будівля – це є власність обласної ради. В 2001-му році обласна рада передала цю будівлю на 30 років комерційному підприємству в довгострокову оренду, і цей об’єкт, я думаю, що щодо планів на цей об’єкт треба питати, в першу чергу, орендаря та обласної ради. А якщо говорити про цей паркан і риштування, і про демонтаж всіх цих будівельних матеріалів, то слід наголосити на тому, що близько або навіть більше 10 років без оформлення права користування на земельну ділянку, без відповідного дозволу на встановлення паркану, відбувалося та ситуація в центральній частині нашого міста. І вже воно дійшло до того, що мало того, що затруднювався прохід пішоходів по тротуару, бо більшу частину тротуару «відбиралося» від пішоходів. Вже всі ці риштування, які там знаходилися, вони створювали певну небезпеку і могли наражати на небезпеку пішоходів і автомобілі, які там проїжджають. Тому було прийнято рішення знести цей паркан і, відповідно, все, що там знаходиться за тим парканом, але представники комерційного підприємства відмовлялися це робити, тому за рахунок міського бюджету нами було прийнято рішення його знести, тому що, крім того, нам треба там, на тому тротуарі, проводити ще й кабельні лінії для облаштування сучасного освітлення по вулиці Соборній», – розповів мер.

До демонтажу:
Після демонтажу:

Нагадаємо, ще на початку січня у Вінниці розкопали частину тротуару на Соборній, аби провести мережу нового вуличного освітлення.

Вінницький дослідник показав архівні фото будівлі Фігмана-Хасіна на перетині Театральної та Соборної, яка багато років привертала увагу станом «вічного ремонту».

Вінниця.info, відео – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

Теги: Соборна Театральна Вінниця кінотеатр тендер Моргунов бюджет 
Матеріали по темі