Місто

Рухаються, кліпають очима та ревуть: у Вінниці відкрили парк роботизованих динозаврів. Фото і відео

26 грудня 2020, 16:32

26 грудня на території Подільського зоопарку, що у Вінниці, відкрили виставку роботизованих динозаврів. Загалом тут представлені 17 експонатів. Майже всі рухаються, кліпають очима та ревуть. Автоматизовані фігури складаються з гуми, металу та силікону. Мають точні пропорції з тваринами, які жили понад 250 мільйонів років тому. Вінниця.info завітала на відкриття.

Близько 13 години біля входу до “Діно парку” понад дві сотні людей у черзі. Чоловік, який перевіряє квитки, зауважує, навіть не може назвати точну цифру відвідувачів. Від 9 ранку їх було понад тисячу.

Заходячи до вінницького “парку Юрського періоду”, одразу впираєшся у велетенського Тиранозавра. Він реве, кліпає очима рухає головою та лапами.

“А от у мене на руках дитина Тиранозавра. Ззаду його мама. Вони вилуплювалися з яйця, які висиджувалися 3-4 місяці. От таке новонароджене дитинча було вагою з 10 кілограмів”, - пояснює представник парку Руслан Маринович.

По периметру парку понад десять роботів-динозаврів. Всі різних розмірів та видів. Навпроти кожного роблять селфі та записують “сторіси” у соціальні мережі. Найбільш людяно біля двох, які не рухаються. На спинах експонатів встановили спеціальні сидіння. Сфотографуватися на спині у динозаврів можна дітям до 30 кілограмів. Один з них 5-річний Мирон.

“На виставку прийшли родиною. Я учасник бойових дій. Нас пустили безкоштовно. Розміри динозаврів вражають!”, - каже батько хлопчика, Степан Квач.

Сфотографуватися на динозаврі вже не може 12-річний Дмитро Ярош. Але про цих тварин він знає практично все.

“Звичайно, я дивився багато фільмів про динозаврів. Але те, що побачив тут... якщо описати мої враження, то... класно! Я такого ще не бачив. Все, наче живе! Зрозуміло, що це роботи. Але! Не треба залазити в Інтернет, аби щось дізнатися. Прийшли сюди. Глянули на власні очі. А ще є таблички з інформацією про кожного. Є українською, і англійською”, - зауважує Дмитро.

Шестирічний Матвій Костюк прийшов проінспектувати виставку. Три роки, як хлопчик вивчає динозаврів.

“Динозаври вимерли у Льодяниковому періоді. Вимерли із-за вулкана. Тоді астероїд впав. Знаю, бо розум є! І я їх люблю. Бо вони зацікавили мене. Про все читав в Інтернеті. ”, - констатує маленький експерт.

А от на рік менша Пелагея ще не встигла все дізнатися про динозаврів. Проте демонструє іграшкового динозавра, який попросила купити батьків.

“Це іграшка, у неї в середині є яйця з маленькими діточками. Це Аламозавр. Він от там є. Тільки великий-великий”, - дівчинка указує рукою у бік, де стоїть експонат.

“Протягом десяти днів парк поповниться ще на три динозаври. І їх буде 20-ть. Один з них буде на 30 відсотків більший, за найбільшого, який вже є. І так їх установимо, нібито вони нападають один на одного. На літо плануємо завезти гігантських комах. А на осінь мамонтів”, - анонсує Євген Ткачик, керівник Подільського зоопарку.


Про режим роботи та розцінки на квитки до парку динозаврів можна тут.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: Вінниця роботи динозаври відкриття виставка 
Матеріали по темі