Суспільство

Рятувальники попереджають про повторне підняття рівня Дністра біля Могилів-Подільського та Ямполя

27 червня 2020, 16:57

27-го червня через підняття рівня води в Дністрі знову може виникнути проблема затоплення окремих об’єктів в Могилеві-Подільському та Ямполі. Рятувальники кажуть: рівень води може досягнути небезпечних позначок.

Про це повідомляють на сайті ГУ ДСНС.

Як йдеться в повідомленні, 27-го червня, в результаті проходження високого дощового паводку на Дністрі і утримання скидів із Дністровської ГЕС на рівні 2000 – 2050 м3/с, рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський утримуватиметься на небезпечних відмітках початкового затоплення ділянок прилеглих до русла річки та може досягнути небезпечних позначок затоплення об’єктів у районах міст Могилів-Подільський, Ямпіль та окремих населених пунктів у Вінницькій області.

Проблема затоплення також існує і в інших регіонах України.

За даними Укргідрометцентру, 27-28 червня на рiчках басейну Прип`ятi очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0,1-0,7 м над рiвнями станом на 8-у годину 24-го червня. Мiсцями ймовірне подальше затоплення заплав, досягнення вiдмiтки початкового затоплення пасовищ та сiнокосiв бiля смт Любешiв.

27-30 червня, внаслідок пропуску високого дощового паводку через Дністровські водосховища та добігання паводкової хвилі, очікується підйом рівнів води у нижній течії Дністра у Одеській області на 0,2-0,5 м, при цьому ймовірне затопленням заплави, сільськогосподарських угідь та окремих об’єктів у населених пунктах Біляївського району Одеської області с. Яськи і м. Біляївка, автомобільної дороги Одеса-Рені.

27-28 червня внаслідок добігання паводкової хвилі, очікуються підйоми рівнів води в нижній течії Боржави - в\п с. Верхні Ремети на 1,2 - 1,7 м над рівнем станом на 8-му годину 27-го червня, в межах корінного русла, без негативних наслідків.

Нагадаємо, станом на 26-е червня повідомляли, що підняття рівня води в Дністрі біля Ямполя та Могилів-Подільського не очікується.

24 червня в Могилів-Подільському вода вийшла з берегів Дністра, підтопило вулиці. В Ямпільському районі підтопило присадибні ділянки в кількох населених пунктах. очільник Вінницької ОДА Сергій Борзов поїздку до районів підтоплення розпочав з Могилева-Подільського, де провів робочу нараду обласного оперативного штабу з ТЕБ та НС. Він домовився про збільшення об’єму скиду води на ГЕС в Молдові. Це зменшить ризики ускладнення ситуації в Ямполі та Могилів-Подільському

Сергій Моргунов заявив, що Вінниця готова надати допомогу Могилеву-Подільському та Ямполю.

Вінниця.info, фото ‒ ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Могилів-Подільський Ямпіль Дністер Вінниччина паводок затоплення 
Матеріали по темі