Суспільство

Сьогодні прощаються з Іринкою Химич. Померла вінничанка, у якої була рідкісна хвороба «прогерія». Фото і відео

1 липня 2021, 12:15

Ввечері 30 червня померла 10-річна Іринка Химич, чи не єдина в Україні дитина, яка мала рідкісну хворобу «прогерію». Дівчинка не пережила черговий серцевий напад. Її «швидкою» доправили до лікарні, але медикам врятувати Іринку не вдалося.

«Ірочка померла. Вчора зупинилося її сердечко. Вибач сонечко, що не змогла цього разу тебе врятувати», - написала вранці 1 липня на своїй сторінці у «Фейсбуці» мама Діна Химич.

Як повідомляють волонтери, прощання з Іринкою відбудеться 1 липня у селищі Березина. Також просять підтримати родину, адже залишилися борги: номер рахунку: «ПриватБанку» 5168752011360347 на ім’я Химич Діна.

Прогерія - одна з рідкісних генетичних хвороб, через яку виникають зміни шкіри та внутрішніх органів, які обумовлені передчасним старінням організму. За даними «Вікіпедії», у світі зафіксовано не більше 350 випадків.

Тривалий час Ірина брала участь у великій кількості проектів та акціях. Також створювала власні виставки картин.

А останнім часом зайнялась виготовленням чокерів – буси з бісеру. Їх продавала через соціальні мережі задля здійснення мрії – придбання будинку.Напередодні смерті Іринку обстежували.

«Нарешті ми це зробили. Обстеження Іринки пройшло успішно, бо попереднє в Києві ми так до кінця і не змогли пройти в зв'язку з світлобоязню намдуже важко повірити зір. Коли лікар з Центру зору сказала не переживайте, я вивчила всі нюанси прогерії, що впливає на зір і готова допомогти, зітхнула з полегшенням і це дійсно не слова на вітер. У Іринки 100% зір, але присутня аномалія з судинами це в зв'язку з основною хворобою», - ще 7 червня писала у свій сторінці мама Діана.

Відомо, що поховають Іринку в одному з сіл Вінницької області, де покоїться її дідусь.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото та відео з сторінки Діани Химич.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця прощання Іринка Химич рідкісна хвороба прогерія 
Матеріали по темі