Здоров‎’‎я

Сама не боюсь і батьків привела: вінничани вакцинуються від COVID-19

19 червня 2021, 15:31

Другі вихідні поспіль у Вінниці працюють пункти щеплення, де усі бажаючі можуть отримати вакцину від коронавірусу. І якщо минулих вихідних у місті був лише один пункт, то 19 червня – відкрили уже три, а також три по області (Жмеринка, Гайсин та Могилів-Подільський).

Людей імунізують китайською вакциною «CoronaVaс». Її можуть отримати вінничани, яким виповнилося 18 років.

У Вінниці наразі працює три Центри вакцинації населення від COVID-19:

  • вул. Соборна, 68, Експоцентр;
  • вул. Некрасова, 40, (школа № 32);
  • проспект Космонавтів, 32, (школа № 23).

Усі Центри працюють з 10:00 до 14:00. Вакцинують містян безкоштовно.

Журналісти Вінниця.info відвідали пункт щеплення за адресою вул. Космонавтів, 32. Почули думку вінничан щодо вакцини, поспілкувалися із медпрацівниками.

Центр вакцинації у школі-гімназії №23 відкрили раніше 10-ї години ранку. Оскільки, за словами медпрацівників, біля будівлі почали збиратися люди.

Вакцинація проходить у порядку живої черги. При вході до приміщення кожному вимірюють температуру, менеджер проводить невелику інформаційну кампанію – пояснює, що за вакцина, хто виробник, як вона переноситься.

Далі кожен має заповнити інформовану згоду на проведення щеплення, де вказуються свої дані – ПІБ, де проживають, чи немає ніяких наявних захворювань.


Потім потрібно пройти реєстрацію. Там працівники вносять дані у медичну програму, аби сімейні лікарні знали, хто з їхніх пацієнтів уже отримав вакцину.

Далі в окремому кабінеті людей оглядає лікар – вимірюють сатурацію, температуру тіла.


Після цього у кабінеті щеплення здійснюється вакцинація. 30 хвилин після введення вакцини, людина присутня на території пункту щеплення, аби у разі реакції, їй могли надати невідкладну допомогу.

На пункт щеплення по вулиці Космонавтів видали 300 доз вакцини. Станом на 13:00 було використано уже 198 доз вакцини «CoronaVaс».

За словами медсестри, яка проводить щеплення, коли лише відкривали пункт щеплення, люди боялися вакцинуватися, але тепер бажаючих стало більше.

«Вінничани взагалі активненько проходять вакцинацію. Бо спочатку, коли ми лише відкривали пункт щеплення, люди боялися. Зараз навпаки – приходять багато. Це радує, бо вони розуміють, що вакцинуватися – це не страшно. Люди приходять різного віку. Наприклад, сьогодні було десь до 20 людей, який за 80 років людей», – розповіла Вінниця.info медсестра ЦПМСД №3 Анастасія.

Вона також додала, які у вакцинованих можуть бути побічні реакції (не обов’язково):

  • почервоніння в ділянці уколу
  • можливе підвищення температури до 37
  • млявість, легка ломота в тілі

Ревакцинацію «CoronaVaс» потрібно робити через 28 днів після першого разу.

«Буває таке, що за сімейними обставинами, чи людини немає в місті, вакцину можна зробити трішки пізніше. Це не є проблемою і чимось страшним», – додає Анастасія.

Вінничанка Владислава прийшла сьогодні отримати першу дозу вакцини «CoronaVaс». Каже, що взагалі страху немає, тому ще й батьків своїх привела.

«Моя подруга спочатку пішла вакцинуватися, бо вона взагалі дуже підтримує вакцинацію. Я вагалась спочатку – йти чи не йти. Бо одні кажуть, що краще сходити, інші скептично налаштовані саме до цієї вакцини. Моя подруга зробила, заспокоїла мене, що все нормально, що вакцина безпечна. Тому сьогодні вирішила прийти і я. Батьків своїх теж привела», – розповідає Влада.

На коридорі пункту вакцинації, ми також зустріли заступницю директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА – Тетяну Бондаренко. Посадовиця розповіла, що процес вакцинації у Вінницькій області став кращим, ніж був раніше.

«Люди стали більш прихильними до вакцини. Усі отримують інформацію і бачать, що немає страшних наслідків, як дехто описує. Особливо молоді люди стали активними.

Якщо минулих вихідних працював лише один Центр вакцинації населення від коронавірусу, то в ці вихідні, незважаючи, що свята, працює одразу 6 Центрів. Вакцина у нас є, її достатньо. Ми залишаємо одразу другу дозу на ревакцинацію через 28 днів.

Процес іде гарно, і сподіваюсь, що ми максимально охопимо за літні місяці, аби підготуватися до наступної хвилі коронавірусу. Його очікуємо на осінь. І щоб не було такої важкої ситуації, яка була цього року весною, потрібно зараз вакцинуватися», – розповіла Тетяна Бондаренко.

За даними Вінницької міської ради, за сьогодні у місті вакцинувалися 936 людей:

  • 458 щепились у центрі, що розмістився в приміщенні Експоцентру на Соборній
  • на Вишеньці в гімназії №23 – 238
  • а в школі №32 на Замості 240 вінничан.

Нагадаємо, минулими вихідними у Центрі вакцинації першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 750 вінничан.

Станом на ранок 19 червня, виявили 13 нових випадків захворювання на коронавірус. Тих, хто одужав та помер минулої доби – немає в статистиці. Вакцинувались за добу 3 244 вінничан.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вакцина коронавірус пункт щеплення 
Матеріали по темі