Суспільство

Смаколики, рицарські поєдинки, історія та хенд-мейд. Фоторепортаж з Вінницького парку

10 червня 2017, 16:50

 Сьогодні в центральному парку відзначають 127 річницю від дня заснування. По всій території паркової зони, локації з розвагами, фотозонами та смаколиками.

Люди з дітьми гуляють, відпочивають, фотографуються, беруть участь в різноманітних розвагах. Наприклад біля планетарію розгорнулось середньовічне містечко. Там можна і простріляти з луку, скуштувати вино від «монахів», подивитись середньовічні танці, і навіть побитись з воїном в облаштунках. Лише після «запеклої бійки» стало зрозуміло, що «воїн» – жінка…

Біля «Водограю» облаштували сцену, та проводять родинні конкурси. Також там можна спробувати різноманітну каву. Поруч на алеї розгорнулись ресторатори та пропонують гостям різноманітні страви.

На Гастрольній площі дорослі і діти розважаються радіокерованими автівками.

В парку відкрили відремонтований атракціон «Колесо сміху», вхід на який сьогодні безкоштовний, та завершили ремонт в шашково-шаховому клубі.

Після 18.00 години на Гастрольнй площі підійматимуть на повітряній кулі. Щоправда розвага платна. Програма святкування розрахована до 21 години.

Фоторепортаж з парку:

 

 

 

 

 

 

 

Атракціони

 

 

Гастрольна площа

Алея закоханих

Хенд-мейд

Історична довідка.

Центральний парк був заснований Степаном Сафоновим. Степан Степанович Сафонов (1851 – 1890) тривалий час до 1887 р. служив у Міністерстві закордонних справ Російської імперії. Вийшовши на пенсію, оселився у Вінниці, де відразу був обраний повітовим предводителем дворянства та виконував чимало інших громадських доручень, обумовлених цією почесною посадою. Садиба Степана Сафонова була розташована на ділянці землі, що на сході вузькою частиною виходила на теперішню вул. Театральну, на заході – перекривала Хлібну, а північною боковою стороною – приблизно на вул. Грушевського, що веде сьогодні до Центрального парку. Тобто східна частина сучасного Центрального парку разом з алеєю, що продовжує вул. Хлібну – це частина колишньої садиби Сафонових. У 1890 р. після смерті Степана Степановича садиба перейшла до його брата Олександра (1855-1908), який здавав її в оренду як Літній сад, оскільки не проживав у Вінниці. Цей прогулянковий парк містяни називали «Сад Сафонова», а згодом – «Сад Толстого», за іменем наступного власника земельної ділянки Петра Сергійовича Толстого (1876-1918). Таким чином, найбільш коректною «точкою відліку» існування сучасного Центрального парку є дата «1890».

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: парк відпочинок 
Матеріали по темі