Суспільство

Сапа з рогу та посуд трипільців: на Вінниччині під час розкопок знайшли сотні артефактів древнього поселення. Фото

13 серпня 2021, 14:00

На полі села Кісниця, що входить до Городківської громади на Вінниччині, триває черговий етап археологічної Східноподільської експедиції. Після того, як аграрії зібрали зерновий врожай, на територію заїхала фахівців Інституту археології НАН України. Там вони проводять розкопки поселення трипільської культури. А серед знахідок вже: широковідомий трипільський керамічний посуд прикрашений розписним орнаментом, знаряддя праці з кістки та рогу тварин, каменю, мініатюрні глиняні фігурки, відбитки тканин на денцях посудин та багато іншого. Всі фрагменти свідчать про це, що там раніше було поселення. Залишкам якого може бути понад п'ять з половиною тисяч років.«Одними зі знайдених артефактів є мотики. Це знаряддя для обробки землі, яке у сучасному світі ми більше знаємо, як сапу. Виготовляли з кісток та рогів великих парнокопитних. До прикладу, з рогів оленя. Пращури підбирали ті, які тварина періодично скидає», - розповідає Вінниця.info Валентина Гижко, представниця громадського об’єднання «Відродження історико-культурної спадщини Городківки».

Вона також зауважила, щоденно близько сотні знахідок проходять процес очищення від бруду, просушування та пакування. Потім їх транспортують для проведення досліджень в лабораторіях України, Польщі та Німеччини. Після всебічного наукового вивчення усі знахідки будуть передані для зберігання та експонування у Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Торік на місцевості також проводили геомагнітне обстеження яке показало, що під землею сусідніх сіл можуть знаходитися залишки поселень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, Городківка. Історична спадщина.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина розкопки трипільці мотика 
Матеріали по темі