Місто

«Савой» зсередини: прозорий ліфт, нова мансарда та музей. Фоторепортаж

12 квітня 2018, 18:27

 У Вінниці завершують реставрацію готелю «Савой». Всередині ремонтні роботи виконані вже на 90 %, ззовні почнуть після завершення усіх внутрішніх робіт. Вінницький апеляційний адміністративний суд планує переїхати в оновлене приміщення вже цієї осені.

Про це 12 квітня під час прес-конференції «Савой відкриває двері» розповіла начальник відділу забезпечення діяльності голови суду та його заступника Вінницького апеляційного адміністративного суду Олена Мілієнко.

Також вона зазначила, що внутрішні роботи завершаться до середини червня, потім спеціалісти та історики займатимуться відновленням історичного вигляду будівлі. Серед робіт, вінничани ззовні вже могли побачити відновлений мансардний 6-й поверх, який був зруйнований в роки війни. Всередині будівлі встановлять ліфт з прозорою кабінкою. Новинкою стане музей, який розмістять на першому поверсі.

 

Однією з незручностей працівники суду називають відсутність парковки. Чи розподідили вже кабінети між суддями, покищо незазначають. Але працівники суду розповідають, що на першому поверсі планують розмістити канцелярію, рецепцію, музей, місце де транслюватимуть на екрані певні судові засідання, велику залу засідань та вбиральню. В підвальному приміщені планують облаштувати архів, бібліотеку та підсобні приміщення. На мансардному поверсі проводитимуть прес-конференції.

Керівник апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду Інна Грищук зазначила, що загалом близько 80 мільйонів обходиться уся реконструкція «Савою».

«З 2012 року розпочалося фінансування за кошти державного бюджету на ремонтно-реставраційні роботи приміщення «Савой». Впродовж 2012 та 2014 років на ці роботи було виділено і використано всього 4 мільйона, у 2015 році взагалі кошти не виділялися. Належне фінансування розпочалося у 2016. У 2017 році було використано близько 18 мільйонів. У 2018 році передбачені капітальні видатки у розмірі близько 48 мільйонів. Це видатки на ремонтно-реставраційні роботи та видатки пов’язані з придбанням меблів, устаткування. Загалом близько 80 мільйонів буде витрачено на всі роботи пов’язані з «Савоєм». Плануємо в цьому році переїхати у приміщення», - каже Інна Грищук.

 

Заступник начальника відділу забезпечення діяльності голови суду та його заступника ВААС Олеся Борейко розповіла, що ззовні проводилися тільки нагальні протиаварійні роботи, до повної реставрації фасаду будівлі ще не приступали.

«Будівля готелю «Савой» була передана у грудні 2011 року Вінницькому апеляційному адміністративному суду. Передали його у дуже занедбаному стані, балкони та віконні рами були зруйновані, в стінах були тріщини, ліпнина відвалювалася, дах був зруйнований, стіни цвіли через те, що була зруйнована система водовідведення. Відвалювалися навіть шматки балконів, а підвал був затоплений водою, були в ньому рештки тварин. І тоді було прийнято рішення зробити протиаварійні роботи. В наслідок цього було укріплено конструкції балконів, проведені першочергові роботи ззовні. Потім розпочалися масштабні роботи всередині. Перекриття повністю прийшлося замінити, через те, що воно було в аварійному стані», - каже Олеся Борейко.

В приміщенні повністю відновили систему комунікацій, електропостачання, газопостачання, зробили найсучасніші системи кондиціонування, автономні опалювальні пункти.

Зазначимо, що Вінницький апеляційний адміністративний суд орендує приміщення з кінця 2011 року. Оренда передбачена на 25 років

Як виглядав «Савой» у 2016 році, дивіться у фоторепортажі. Також ми робили фоторепортаж у 2017 році.

Кабінети для працівників суду (4 поверх)

 

 

 

 

Мансарда (6-й поверх)

Найбільша зала судових засідань. Вона вміщуватиме близько 60 людей (2 поверх)


 

 

Підвал

 

 

 

Теплопункт

 

 

 

Проекти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будівля ззовні

Вiнниця.info, фото - Світлана Радостєва.

Теги: Савой ремонт приміщення 
Матеріали по темі