Суспільство

Селянин з Вінниччини освітлює вулицю енергією з сонячних панелей власної розробки. Фото

11 листопада 2018, 09:48

Анатолій Стафійчук з села Бронниця Могилів-Подільського району на Вінниччині, кілька років використовує електроенергію з сонячних батарей, які вмонтовані у нього на подвір’ї.

«Перші сонячні батареї – це моя власна розробка та збірка. Я їх склав зі склопакетів та інших матеріалів, які необхідні у цій справі. Пізніше придбав фабричні прототипи. Дома ще є саморобний вітряк, з якого в принципі і розпочалась моя тяга до використання альтернативної енергії у домашніх умовах. Перші кроки були здійснені багато років тому, коли Інтернету у такому вільному доступі не було», - розповів Вiнниця.info Анатолій.

Енергією сонця та вітру господар доповнює  централізованим електропостачанням у власній оселі.

«Поставив акумулятор, встановив сонячну батарею з системою контролю. І чисто для себе, для інтересу, прорахував окупність з такою системою. Вона склала приблизно 150 років», - зауважує чоловік.

Не зважаючи на це, винахідливий селянин продовжує користуватися альтернативним живленням.

«Ще з двісті років люди жили лише завдяки альтернативній енергетиці. Їм не потрібні були ні газ, ні електромережа. Вони теж жили і не шкодили екології. Нині, завдяки високим технологіям, ми знову можемо берегти нашу природу»,  - підкреслив.

Саме тому ще й спланував економічне освітлення свого двору.

«Поставив LED-елемненти у ліхтарях, що біля хвіртки та по краям паркану. Це було для освітлення суто вулиці, щоб люди могли пройтися тут у темний період часу», - продовжує.

У планах Анатолія освітлення всієї вулиці, де він живе.

 Вiнниця.info

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: освітлення вінничина селянин 
Матеріали по темі