Суспільство

Селянин з Вінниччини вирощує червонокнижні лікарські рослини та найдорожчі приправи

17 серпня 2017, 11:20

В’ячеслав Розсоха з села Басаличівка Гайсинського району на Вінниччині взявся відроджувати лікарські рослини, які зникли з терен Вінниччини та занесені до Червоної книги.

«Займаюся вирощенням лікарських рослин. Нещодавно виникла ідея зайнятися відновленням таких трав, як золотий корінь, лапчатка біла, ятришнік. Через свої цілющі здібності, їх свого часу масово вирізали. Так сталося, що просто знищили у природі. І вони перестали рости. Навесні я закупив саджанці. Шукав їх по приватним господарствам та у Ботанічних садах. Нині створив маточник. Це така невеличка плантація», - розповідає Вінниця.info Розсоха.

В’ячеслав зауважує, разом з тим, що вирівнює рослинний баланс в області, матиме гарний заробіток.

«Наприклад, оптом  кілограм золотого кореню коштує 700 гривень. Якщо його реалізовувати у роздріб, то збувати можна і до 4 тисяч гривень. Конкуренції я не боюсь. Бо з цим корінцем дуже довго треба гратися. Аби виростити, мінімум п’ять років знадобиться. А взагалі, то маю вже домовленості з фармацевтичними фірмами та заводами по переробці трав на ефірні масла. Тому розраховую на заробіток», - зауважує Розсоха.

Вирощує лікарські рослини селянин вже давно. Тому знає, як і за чим доглядати. Разом із відродженням на Вінниччині червонокнижних, вирішив спробувати і найдорожчі приправи.

«Як виявилося, найдорожча приправа – шафан, хоч і росте на Півдні, дуже вдало адаптувалася до наших умов. Можна сказати, в українських землях росте ще краще. Тому вінничани дуже скоро зможуть готувати їсти, наче олігархи. Адже, зрозуміло, що для земляків будемо робити знижки», - зауважує травник.

Розсоха також наголошує, коли налагодить вирощування червонокнижних рослин, хворі, які мають проблеми з щитовидною залозою, зможуть уникати операцій.

«Лапчатка біла допомагає при цих недугах. І були випадки, коли хворим допомагала уникнути операції. А от ятришнік допомагає при жіночих захворюваннях. Також є прекрасним афродизіаком. Що вже казати про золотий корінь. Той якнайкраще підтримує  імунну та серцеву системи. За своїми властивостями кращий за женьшень. Чого його називають золотим коренем, бо коли його висушити, він схожий на золото та пахне трояндами», - пояснив Розсоха.

Вінниця.info, фото надані В"ячеславом Розсохою.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина книга трави Червона шафран 
Матеріали по темі