Суспільство

Селяни збирають гроші на облаштування крутої стежки до древнього скельного монастиря на Вінниччині. Фото

7 жовтня 2021, 16:39

У селі Оксанівка, що на Вінниччині, облаштували оглядовий майданчик біля Печерної церкви, оборонного скельного монастиря 11- 16 століття. Це місцеві пам'ятки культурної спадщини, до яких щороку з’їжджається чимала кількість туристів.

Як повідомляють місцеві жителі, облаштувала майданчик, у ході реалізації туристичного проєкту «Велосипедом по Південному Поділлю», Ямпільська міська рада. Над популяризацією туризму, комфортним та безпечним облаштуванням інших об’єкті в Оксанівці також долучаються активні мешканці населеного пункту.

«Наша мета - створити безпечні умови для мандрівників, туристів, гостей, що відвідують головного об'єкту - Печерної церкви. Для цього облаштовуємо дану гірську, круту стежку кам'яними східцями та поручнями безпеки. Заявляємо про збір коштів у розмірі 75 тисяч гривень. У рамках одного з проєктів, до якого ми долучилися, на збір коштів відводиться 50 днів. Всього - п’ятдесят! Якщо ми зуміємо протягом даного часу зібрати всю суму - то нам можуть її подвоїти! Якщо у когось є бажання долучитися та допомогти нашій громаді, то це можна зробити перерахувавши гроші на рахунок для переказу коштів. Картка ГО «ТУРИСТИЧНА ЯМПІЛЬЩИНА» 5169 3305 2321 3632», - зауважує Мирослава Марченко.

Оксанівка від Вінниці знаходиться за 160 кілометрів. Біля Дністра селяни облаштували відпочинкову зону. А один з пагорбів перетворили на «міні-Буковель». Коли випадає сніг влаштовують там катання на лижах і санках. Туристам також проводять майстер-класи з пов’язування хусток та доїння кози. Водять на екскурсії в урвищах на лівому березі річки до стародавніх печер.

А також туди запрошують усіх охочих на довгострокове поселення. Тим, хто вирішить перебратися, нададуть будинок. Безкоштовно, сплачувати необхідно буде лише за спожиту електрику. Таким чином селяни намагаються відродити свій населений пункт, де нині налічують менше півсотні місцевих жителів.

Ми вже писали, що на різдвяний Святвечір в Оксанівці готують трикутні вареники та голубці з щавлю. Там можна побачити пам’ятник мідіям, які врятували селян на Вінниччині під час Голодомору.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото із сторінки Мирослави Марченко.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина збір коштів облаштування скельний храм 
Матеріали по темі