Економіка

Середня зарплата вінничан у серпні склала майже 8 тисяч гривень

2 жовтня 2018, 15:14

 Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у серпні 2018 році становила 7924 грн, що в 2,1 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Про це повідомляє головне управління статистики у Вінницькій області.

Збільшення рівня середньої заробітної плати у серпні 2018 року порівняно з липнем 2018 року відбулося:

  • на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – на 9,9%,

  • на підприємствах по наданню інших видів послуг – на 6,6%

  • у сфері інформації та телекомунікацій – на 5,3%,

  • в будівництві – на 4,4%,

  • у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – на 4,2%.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у серпні 2018 року порівняно з липнем 2018 року відбулося в більшості видів економічної діяльності: від освіти – на 16,2% до 0,5% у професійній, науковій та технічній діяльності.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у серпні п.р. був у працівників складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, який перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 раза, а також лісового господарства та лісозаготівель, працівників державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування, інформації та телекомунікацій, фінансової та страхової діяльності, де перевищення середньообласного рівня склало 1,4 раза.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, а також на підприємствах по виробництву комп’ютерів, електронної та оптичної продукції (в 1,5 раза), напоїв (в 1,4 раза), харчових продуктів (в 1,3 раза). Разом з тим, традиційно найменш оплачуваними у серпні були працівники, зайняті у поштовій та кур'єрській діяльності, розмір нарахованої заробітної плати яких складав менше половини (49,0%) середнього по економіці області рівня.

Серед 25 регіонів країни за рівнем оплати праці у серпні 2018р. Вінниччина посіла 11 місце.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: зарплата 
Матеріали по темі