Суспільство

Сергій Кудлаєнко: Органи місцевого самоврядування повинні мати виключне право на створення Центрів надання адміністративних послуг

23 лютого 2017, 11:42

 22 лютого відбулось чергове засідання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Як повідомив заступник голови Комітету,  народний депутат-вінничани Сергій Кудлаєнко, головним питанням порядку денного стало широке обговорення реформи адміністративних послуг.

У засіданні взяли участь представники Мінрегіонбуду, МЕРТ, Держгеокадастру, МВС, Посольства Швеції в Україні, Всеукраїнської Асоціації ЦНАПів,  експерти міжнародних програм з децентралізації в Україні,  керівники ЦНАПів з областей, в тому числі і з Вінниччини.

За словами Сергія Кудлаєнка,  Комітетом було проведено низку виїзних засідань і слухань з питань реформування системи адмінпослуг в Україні та підготовлено  відповідні рекомендації.

«Центри надання адміністративних послуг зарекомендували себе як найсучасніший варіант взаємодії суспільства та влади в напрямку « запит-відповідь-послуга». На сьогодні в Україні налічується 682 ЦНАПи,  їх мережа збільшується і вдосконалюється. Головні проблеми, що стримують розвиток ЦНАПів в Україні  - недостатнє фінансування в окремих регіонах, комерціалізація  та відсутність контролю якості послуг через  невідповідність повноважень  між органами влади», - пояснив народний депутат.

«Розпилювання повноважень  між різними відомствами, ускладнює роботу та контроль якості адміністративних послуг», - пояснив під час виступу  на засіданні керівник ЦНАП з Вінниці, Євген Іщук

В ході засідання були враховані пропозиції учасників обговорення  та створено робочу групу з посилення законодавства  у сфері адміністративних послуг,  яку очолив  Сергій Кудлаєнко.

«Ми повинні об’єднати зусилля всіх гілок влади та  підтримати створення мережі ЦНАП по всій країні, як надійного інструменту для наближення послуг до людей.  Утворення  окремими службами різноманітних сервісних центрів з надання точкових послуг населенню комерціалізує ідею ЦНАП та нівелює децентралізацію, як таку.  На сьогодні, головне  завдання – це забезпечення виключного права на створення Центрів адмінпослуг органами місцевого самоврядування», - підкреслив народний депутат.

Прес-служба народного депутата Сергія Кудлаєнка 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: депутати 
Матеріали по темі