Суспільство

Сергій Кудлаєнко привіз на Одещину децентралізаційний «десант»

13 червня 2018, 09:44

 Протягом кількох днів в Одеській області перебувала делегація Комітету Верховної Ради з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, яку очолив народний депутат-вінничанин  Сергій Кудлаєнко. Представники Ради Європи, Міністерства  регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, експерти і керівники міжнародних програм, асоціації місцевого самоврядування, громадськість взяли участь у кількох зустрічах з питань процесів децентралізації  на теренах Одещини та в цілому по Україні.

За словами Сергія Кудлаєнка, Комітет продовжує виїзди на місця, безпосередньо в громади, щоб у живій дискусії поговорити про  перспектви та завдання реформи з децентралізації, а також спільно напрацювати актуальні пропозиції до законодавства.

8 червня народні депутати Комітету провели круглий стіл в Аванградівській ОТГ Одеської області,

«Населений пункт є центром об’єднаної громади і впевнено йде по шляху розвитку – має ЦНАП, нову систему водопостачання і каналізації, сімейну амбулаторію, освітлення вулиць та центр безпеки. Тож ОТГ була обрана для обговорення  питань подальшого впровадження демократії та залучення мешканців до прийняття рішень на місцевому рівні. Місцеве самоврядування повинне бути забезпечене досконалим базовим законом, тоді ми зможемо розраховувати на сталий розвиток», - повідомив Сергій Кудлаєнко.

А вже 11 червня, в Болградському районі Одеської області Комітет спільно з Мінрегіонбудом, програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та ГО «Інститут громадянського суспільства» провів Форум «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади у південно-західній частині Одеської області: стан та перспективи».

В ході форму учасники підвели підсумки чотирьох років децентралізації та приділили увагу практичним порадам з питань об’єднання громад на Одещині, адже в області створено 28 ОТГ, та 11 районів залишаються поза процесом, в тому числі і Болградський.

«Сьогодні варто проаналізувати, чому окремі громади не дивляться на успіхи інших, що заважає на місцях. Децентралізація дає всі можливості – повноваження і ресурси, щоб не чекати рішень «зверху», це європейська практика і немає кращого варіанту влади на місцях, ніж ефективне місцеве самоврядування», - зазначив у своєму виступі  заступник міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода.

Під час дискусії, Даніель Попеску, керівник  Департаменту  демократичного врядування Генерального Директорату Ради Європи, зауважив, що децентралізація не є самоціллю, але потрібно пам’ятати, що ця реформа найбільше спрямована на підвищення рівня життя людей і рухатись в цьому напрямку.

«Під час поїздки на Одещину ми провели два круглих столи і форум, відверто поговорили з людьми на місцях, подисктували про практичні кроки реформи, отримали відповіді та порівняли  успіхи територій, що залучені до процесу та залишились поза ним. Безперечно, ми повинні напрацювати відповідне законодавство – на часі адміністративно-територіальний устрій, він змінюється з процесами об’єднання. Але головні завдання, не тільки для Одещини, Вінничини, чи будь-якого іншого регіону України – це ефективна влада на місцях, що працює для людей, це успішна практика демократичного світу і децентралізація відкриває шлях до неї», - підкреслив  під час візиту Сергій Кудлаєнко.

 

Матеріал прес-служби народного депутата

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Кудлаєнко 
Матеріали по темі