Політика

Сергій Татусяк: Прийнятним результатом вважатиму більшість в радах всіх рівнів у Вінницькій області

22 вересня 2010, 17:23

Керівник виборчого штабу Партії регіонів Сергій Татусяк дав першу політичну прес-конференція напередодні місцевих виборів. Журналістів цікавила нинішня ситуація у "партії влади", хід виборчої кампанії та плани Партії Регіонів на перспективу.

- На чому буде базуватися виборча програма Партії регіонів у Вінницькій області

- Роль місцевого самоврядування на сьогодні надзвичайно важлива. Тому, Партія Регіонів чітко проаналізувала ті проблеми, які є в районах, в нас працювали громадські приймальні, до нас йшли виборці, ми сьогодні маємо серйозний багаж напрацювань для того, щоб сформувати програму дій нашого регіону, кожного району і кожної територіальної громади.

Виборча кампанія буде проходити на базі партійної організації – це говорить про те, що нас сьогодні буде відрізняти від інших партій, тому що ми сьогодні є одна із самих структурованих партійних організацій в області. Ми сьогодні маємо серйозну партійну, ефективну команду, яка напередодні виборів пройшла етап оновлення, а також маємо достатньо партійців, які сьогодні ефективно працюють над виконанням статутних вимог. Що стосується районних, міських партійних територіальних організацій, то вони в нас на сьогодні сформовані, легалізовані. Сьогодні в області діє 1540 первинних партійних організацій ПР.

- Над якими проблемами Вінницької області будете зосереджена увага Партії Регіонів?

- В нас відбулись збори партійного активу Вінницької області на яких ми прийняли програму розвитку Вінницької області 2010-2015 років. Це конкретний план дій для Вінниччини, що стосується ефективної діяльності виконавчої влади, місцевого самоврядування. І найголовніше, цей план стосується створення тих умов для виробництва, щоб виробництво сьогодні запрацювало, створити інвестиційний клімат, який дасть можливість збільшити робочі місця, зменшити заборгованість, яку ми маємо на рівні області і вирішувати питання державної ваги – це виплата субсидій, виплати по тим програмам, які сьогодні діють безпосередньо що стосується мало захищених верств населення.

Прийнята програма вона дещо загальна, тому що стосується всієї області, але в деталях в нас зараз готується програма для кожного району і для кожної територіальної громади. Ми приступаємо до обговорення проекту цих програм. Я впевнений, що ми будемо за «круглим столом» з усіма політичними партіями, громадськими організаціями, тому що головне і пріоритетне для кожної партії, я впевнений, це сформувати той план соціально-економічного розвитку, який дасть перспективи для кожного виборця і таким чином для кожного жителя Вінницької області.

Сьогодні формується команда в повному розумінні цього слова – команда голови Вінницької обласної державної адміністрації і начальників обласних управлінь, які будуть ефективно працювати і кожний буде відповідати за свою ділянку роботи. Я думаю, що це те головне, що буде різнити від минулого складу виконавчої влади. Зрозуміло, що той командний стиль, який є у Києві, він обов’язково буде мати логічне продовження і буде реалізоване безпосередньо на рівні району, на рівні області. це якраз те, що нас буде відрізняти від минулого складу виконавчої влади.

 

- Чи відчуває обласна організація ПР підтримку з Києва, Підтримку тих програм, які прийняті, і в чому вона полягає?

- Янукович надає перевагу Вінницькій області, і це відчувалося під зустрічей, які в нас були. Для нього центральна Україна – це пріоритет, особливо по нашій Вінницькій області. Він сказав, що сама прискіплива увага від мене, розраховуйте на мою підтримку. Це додає оптимізму і вселяє впевненість в тому, що ми ефективно будемо рухатись.

Що стосується допомоги, яка вже надана на сьогодні – а це ті кошти, які вже виділені на будівництво доріг, кошти на будівництво шкіл, на закінчення обласної лікарні – це був результат нашої останньої з (Вінницьким губернатором) Миколою Васильовичем Джигою поїздки до Києва.

- Співголова міжпартійного "Єдність Вінниччини" Олександр Домбровський запропонував усім політичним силам об’єднатись та створити між партійний моніторинговий центр, а також спільно провести 31 жовтня соціологічне опитування про результати голосування і таким чином забезпечити чесне проведення виборчого процесу. Чи прийме ПР відповідне запрошення?

- В нас достатньо ресурсу, щоб ми коаліційно, разом з тими командами, якими ми разом будемо працювати і виборювати перемогу, провели моніторинг виборів. Я впевнений, що перемога за нами – іншого шляху немає. Ми сьогодні маємо рейтинг більше 25%.

Що стосується проектів інших політичних сил, я думаю, що кожний їх буде відстоювати, але в цих виборах – це не той варіант, де ми можемо якраз те що потрібно відстоювати чесні прозорі вибори, для нас це аксіома, тому що ми знаємо приклади минулих виборів, які маніпуляції були на виборчих комісіях, але, нажаль, ми сьогодні не в кращій ситуації.

Я вам приведу приклад по формуванню територіальних виборчих комісій – з 102 керівних посад в наших територіальних комісіях, а це обласна, 6 - міських обласного значення і 27 – районних ТВК. «Помаранчеві» мають 65 посад, «Батьківщина» - 30, «Наша Україна» - 10. З них 34 – голови ТВК, а з 34-х – це 25 з опозиційних партій.

В той же час ПР представлена в керівництві тільки дев’ятьма членами із 102. Тому для нас зрозуміло, що і ці вибори для нашої команди будуть нелегкі, але я впевнений, що ми справимось – у нас є ресурс – кадровий, інтелектуальний, ми маємо вже досвід роботи і на Президентських виборах, особливо проаналізувавши детально хід виборчої кампанії, підрахунок голосів. Ми знаємо ті свої больові точки, які спрацювали проти нас.

- Як на міському, так і на обласному рівні заявили участь у виборах новотвори «Єдність Вінниччини», мер Вінниці Володимир Гройсман також буде мати свою партію. Які шанси на цих виборах мають маленькі партії, великі?

- Я вважаю, що політична структуризація суспільства повинна проходити цивілізовано. Цивілізація нам довела, що практично у всіх країнах діють класичні політичні партії, ті які працюють не один рік. Партії-метелики, партії-одноденки – вони не мають перспективи в цілому для суспільства. Тому, залежить від тих технологій які зможе реалізувати та чи інша партія, але я переконаний, що вінничани будуть віддавати перевагу тим партіям, з яких можуть запитати, ому що вони довіряють сьогодні партії свій голос, вони повинні і запитати. А якщо тільки під вибори створюється партія – я вважаю, що це принаймні, - маніпулювання.

- Чи матиме на цих виборах силу адмінресурс і в кого є шанс його використати – у партії влади, чи попередньої влади?

- Це питання для нашої області надзвичайно складне і я впевнений, що ми не дамо можливості маніпулювати свідомістю виборців і обдурити виборців. Ми провели серйозний моніторинг, в нас є аналіз – де і як працювали виборчі комісії і хто працював з ним, тому для нас дуже важливо, щоб ми отут консолідовано всі політичні партії, громадські організації були єдині, щоб вибори пройшли чесно і прозоро. Я впевнений, що ми відстоїмо цю позицію, тому що це головне завдання Президента і використовувати Президента у виборчих баталіях категорично заборонено.

 

- ТВК надано повноваження знімати з реєстрації кандидатів. Чи можливо цього уникнути і наскільки такі дії будуть серйозними?

- Я впевнений, що те, що ми маємо в складі ТВК – можливе. Але в нас теж є ресурс, той, який не дасть можливості чинити такі дії. Я маю на увазі і наших представників партії, і юристів, і спостерігачі і ми цього не допустимо.

 - Кого з кандидатів ПР підтримуватиме на посаду мера Вінниці?

- Обговорення проходили у нас в раді коаліції, є 5 кандидатів в тому числі і нині діючий міський голова Володимир Гройсман, але ми ще не визначились із кандидатурою. Зараз тривають перемовини з кандидатами.

 

- Які технології застосовуватиме ПР і чи буде підкуп виборців?

- Відмінність цієї виборчої кампанії – це перш за все те, що вона розведена у часі з парламентськими і президентськими виборами – тоді ресурс приходив з Києва, а сьогодні цього ресурсу немає. Ми бачимо наскільки ми обмежені у фінансуванні навіть тих штабів, які ми маємо, і тих людей, які в них працюють і тут є проблема, однозначно. Хоча кандидати, мажоритарщики, сільські, селищні голови, я не можу гарантувати, що вони цього не будуть робити і то їхнє право, за роботу вони людям будуть платити, але купляти голос – категорично ні, не вірю. На місцевих виборах ніхто не буде купляти голоси – це дуже великий ресурс.

- Чи визначена вже п’ятірка, десятка у списку від ПР?

- Йдуть напрацювання, кажу правду – не визначена ні десятка, ні п’ятірка. Зараз ідуть перші прикидки у формуванні списків, висловлюються позиції. Ми ці питання вже обговорювали на своїх засіданнях, який чином будувати список, ми напрацювали критерії щодо формування партійного списку, мажоритарщиків. Зараз ці питання обговорюються в первинних партійних організаціях. Ми розпочали з первинних партійних організацій – цього раніше не було, але ми зараз виїдаємо у район, їздимо, зустрічаємось з людьми на рівні дільничної партійної організації. Для того, щоб мобілізувати людей, підняти дух, а саме головне – переконати в тому, що сьогодні депутат сільської, селищної, міської ради – це надзвичайно важлива фігура в місцевому самоврядуванні. Сьогодні 60% бюджету залишається в територіальній громаді. Тому хто буде там в депутатському корпусі, сільський голова – сьогодні немало важливо, тому що вони будуть направляти кошти в ту чи іншу сферу. І якщо він ефективний, якщо він буде вболівати за територіальну громаду, то він буде принципово відстоювати позицію.

- Чи будуть несподіванки у списках, нові обличчя?

- Особливих несподіванок не буде. Але нові обличчя будуть.

- Які результати виборів ви вважатимете прийнятними?

- Це більшість в радах усіх рівнів.


- Які критерії підбору кандидатів-мажоритарщиків?

- Індивідуальний підхід, але в першу чергу – лідер громадської думки, авторитетна людина.

Не виключено, будуть і такі, які ставку будуть робити і на фінансову підтримку, але я думаю, що це не спрацює, тому що тут більше будуть голосувати за тих, кого знають – за сусіда, брата, свата.

Я впевнений, що після виборів ми зустрінемось і ви переконаєтесь, що так, як працювала ПР, ніхто не може працювати.

- До ПР вступає безліч людей, є люди і з «помаранчевого табору», які до них вимоги?

- Сьогодні ПР стала привабливою. Багато людей йде, з різних політичних партій – з «Наша Україна» дуже багато, «Батьківщини», і ви знаєте, шляхом об’єднання «Єдиний центр» 10 тисяч членів партії увійшли до ПР – це було колегіальне наше рішення. Тому ріст рядів такий значний, але те не головне – для нас саме головне – це змістовна робота первинних партійних організацій над тими питаннями, які є доленосними. Центр навантаження ми сьогодні переносимо до первинної партійної організації і я впевнений, що в цьому запорука успіху нашого суспільства.

- Можливо люди з переляку йдуть у ПР?

- І це не виключається, але той, хто себе поважає – ніколи не піде. В мене теж були пропозиції і в одну партію, і в іншу. Я послідовно з 2002 року йшов разом з ПР. Чому так сталось, що тільки зараз об’єднались? Я хотів, все ж таки об’єднавчого процесу – не сам щоб я перейшов, хоча в мене багато колег, які ще на тому етапі перейшли до ПР, а ми витримали процедуру і колегіально прийняли рішення і я морально отримую від цього задоволення. Тому що ми усією командою увійшли до ПР.

Я завжди відстоював позицію, будучи в Єдиному центрі, що в нас альтернативи немає, як співпраця з ПР.

 - Кого б з політичних партій ви ще хотіли б бачити в свої лавах?

- Для нашої команди саме головне щоб у місцеву владу прийшли ті люди, які будуть працювати на кожного виборця і на його інтереси. Для мене найголовніше сформувати ту команду, яка буде перейматись проблемами регіону, кожної територіальної громади, щоб ми використали той потенціал, який ми маємо і він є в нашій команді, особливо те, що стосується питань Євроінтеграції, залучення інвестицій.

Ті, хто мають меркантильні інтереси – з нами не по дорозі, однозначно. Відстоювання власного інтересу – вважаю, то другорядна справа – з ними теж не по дорозі, нехай шукають місце з іншими командами.

Програма Президента – молодь у владу, чесна порядна влада, якраз тих людей, які пройшли роботу громадських організацій, тому що там, безпосередньо спілкування з людьми, там набуваєш досвід, там рівність. Таким чином, той, хто має досвід в громадській організації – ми будемо віддавати перевагу.

- Чи буде на час цієї виборчої кампанії викривання корупціонерів минулої влади?

- Критика «помаранчевих» - це не наш тон і я вважаю, що до цих популістичних кроків ми не дійдемо, однозначно.

Що стосується звіту про діяльність минулої влади – так, сьогодні в області працює команда ревізорів, які будуть працювати і дивитись, як були використані бюджетні кошти, як розподілялась земля. В Програмі Президента чітко зазначено, що для того, щоб навести порядок і не допускати помилок, тих які допустила минула влада, ми повинні знати реальну ситуацію. Сьогодні в Україні працюють різні міжнародні експертні установи, які дають оцінку діяльності минулої влади.

- Як ви будете агітувати виборців проголосувати за вашу силу у зв’язку з тим, що ціни на газ зросли, безліч запитань до податкового кодексу?

- Сьогодні йде підготовча робота і вона вже виборча, але це в першу чергу формування територіальних виборчих комісій, підготовка до формування партійних списків, а вже агітаційна робота розпочнеться з 29 вересня. Те, що стосується активної фази, то ми готуємося. Ми прийматимемо програми соціально-економічного розвитку кожного району і кожної територіальної громади.

В нас сьогодні є база тих проблем, які є в кожній територіальній громаді, але ми взяли за пріоритет – освітлення сіл, ремонт доріг і те, про що вже говорив Микола Васильович Джига – це ціни на молоко, на зерно і надзвичайно складні питання і ті непопулярні реформи, які сьогодні є і Уряд Азарова реалізовує. Ми свідомо пішли на це не після виборів, а ми ж так само, як Юлія Володимирівна, могли протягти ці реформи до завершення виборів. Нам через 2 роки потрібно віддати 15 млрд. доларів, звідки їх брати? Влада загравала з людьми, ми на цей шлях не йдемо, ми говоримо, які були прорахунки і цього не потрібно було робити і сьогодні всі робимо для того, щоб зменшити ціну на газ і ті перемовини, які проводяться в Москві – вони не прості, але я впевнений, що ми будемо рухатись по цьому шляху і результати будуть.

Що стосується пенсійного віку – це вимого Міжнародного Валютного Фонду. Вибачите, що в Європі робиться, яка ситуація – Німеччина - 65 років пенсійний вік, Франція – теж саме, пенсійний вік зараз для населення піднімається.

Я розумію, що в нас, нажаль, тривалість життя низька, тому для нас ці зміни не підходять. Але ми мусимо поступово виходити на ті вимоги, які ставить Європа перед нами.

 

Записала Владислава Дмитришина, ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі