Здоров‎’‎я

Сергій Борзов: У Тульчині відкрито дев’яте приймальне відділення екстреної допомоги

12 жовтня 2021, 16:40

12 жовтня в Тульчинській центральній районній лікарні відкрили приймальне відділення. Це уже дев’яте відділення в області, відремонтоване і оснащене діагностичним обладнанням в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Про це йдеться на сайті Вінницької ОДА.

За словами голови Вінницької ОДА Сергія Борзова, закуплено комп’ютерний томограф та новий цифровий рентген-апарат високого класу, а також сучасний апарат УЗД.

«На Вінниччині запрацювало вже дев’яте з десяти приймальних відділень області, побудованих в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». До цього у Тульчині ніколи не було такого обладнання. Завдяки програмі закуплено комп’ютерний томограф та новий цифровий рентген-апарат найвищого класу, а також сучасний апарат ультразвукової діагностики, який є портативним, тож його можна переміщувати по лікарні. Це буде зручно як для лікарів, так і для пацієнтів. Загалом, у рамках «Великого будівництва» на приймальне відділення було витрачено близько 30 млн грн, з них 5,7 млн грн – це бюджет міста в обсязі 2 млн. грн, бюджет району – 3 млн грн, а також 760 тис. грн – кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, виділені за сприяння народного депутата України. Обладнання закуплено на суму майже 17 млн грн, а на будівельні роботи приймального відділення спрямовано 8400 млн. грн. Ми обіцяли – ми зробили!», – підкреслив Голова ОДА Сергій Борзов.

Тульчинська лікарня є опорною у Вінницькому госпітальному окрузі. Тут надають екстрену невідкладну медичну допомогу майже 120 тис. осіб. До зони обслуговування медзакладу входить Тульчинський район із населенням 144 тис. осіб, а це велика кількість територіальних громад, населених пунктів, жителі яких матимуть змогу звертатись до лікарні та отримувати кваліфіковану медичну допомогу.

Відтепер за направленням лікаря або ж при ургентних ситуаціях мешканці громади можуть безкоштовно пройти обстеження за допомогою нового обладнання.

«Цифровий рентген, комп`ютерний томограф, експрес-лабораторія, ультразвукова діагностика – все це сконцентровано саме у цьому відділенні. І вже після комплексної діагностики, з попереднім діагнозом пацієнт буде госпіталізований до того профільного відділення, яке буде визначено завдяки дослідженням на базі приймального відділення. Це і є сучасний рівень надання медичної допомоги», – каже директорка Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна.

Приймальне відділення Тульчинської ЦРЛ межує з підстанцією швидкої медичної допомоги, тож виклики, які надходять до централізованого диспетчерського центру можуть одразу переадресовуватись на відділення і в лікарні знатимуть, яку саме надавати допомогу.

У кожному із приймальних відділень, які вже відкрито в області після реконструкції, встановлено нове обладнання для якісної діагностики.

Для приймального відділення Тульчинської ЦРЛ за державні кошти придбано:

1) Комп’ютерний томограф марки Optima CT 540 (16 зрізів) вартістю 11 360,000 тис.грн.

2) УЗД марки SonoBook 8 вартістю 800,000 тис.грн.

3) Рентген марки IMAX 7700F вартістю 4 800,000 тис.грн.Нагадаємо, приймальні відділення уже відкриті у Бершадській окружній лікарні інтенсивного лікування, у Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування, у Козятинській лікарні, у Жмеринській міській лікарні і у Калинівській лікарні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: приймальне відділення Тульчин Велике будівництво 
Матеріали по темі