Влада

Сесія Вінницької облради завершилась після Бюджетного регламенту, «написаного на коліні» і демаршем фракції. Фото

28 вересня 2018, 14:39

 28 вересня депутати Вінницької обласної ради розглянули 6 питань з 75, які виносились на порядок денний. Останнім проектом рішення, який поставив «крапку» в роботі засідання, став Бюджетний регламент, внесений заступником голови облради Ігорем Хмілем (Самопоміч). Більшість депутатів розкритикували проект рішення та доповідь І.Хміля, так як документ суперечить чинному законодавству.

На зауваження голови бюджетної комісії обласної ради Генадія Мазура (Батьківщина), що запропонований бюджетний регламент є абсурдним, Ігор Хміль відповів: «абсурд, що Ви взагалі попали в обласну раду і стали головою бюджетної комісії. В нормальних європейський странах такі люди як Ви не мають права 500 метрів доходити до адміністративної будівлі, не то шо там посади займати».

«Не можна вживати в своїй промові некоректні вислови. Будь-ласка давайте будемо коректні», - зробив зауваження голова облради Анатолій Олійник.

«В мене є питання і до голови комісії з питань депутатської етики. Я абсолютно рівно відношусь до всіх колег депутатів, але маю прохання. Заступник голови обласної ради, якого ми обирали заступником, не може допускати некоректної поведінки до своїх колег-депутатів», - каже Тетяна Антонець (Опозиційний блок).

«Мене дивує, що ви протягом трьох років в цій облраді 2016, 2017, 2018 рік. Скільки правок внесли до обласного бюджету? Скільки ви були на бюджетних комісіях? Яким законом передбачений цей бюджетний регламент? Ви пропонуєте щоб ми внесли зміни в регламент і не користувались Бюджетним кодексом, а користувались Бюджетним регламентом…

Просиділи три роки і вносите Бюджетний регламент, «написаний на колінах», - каже голова бюджетної комісії Генадій Мазур (Батьківщина).

Потім до мікрофону підходить голова фракції ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська і закликає депутатів проголосувати за документ, запропонований І. Хмілем.

Після виступів депутатів щодо Бюджетного регламенту проект рішення поставили на голосування, але його не підтримали, дали лише 31 голос. Потім в облраді оголосили перерву на 15 хвилин. Депутати повернулись, був кворум для продовження роботи, але фракція «Самопоміч» заявила про припинення їх участі в сесії. 7 депутатів фракції покинули зал. Необхідної кількості депутатів для продовження сесії не було. Засідання закрили.

Варто відмітити що голова ОДА Валерій Коровій до того, як документ винесли на сесію, в листі до голови Вінницької облради просив зняти з розгляду питання про Бюджетний регламент, так як підготовлений документ суперечить ст. 19 Конституції. Прийнявши документ облрада вийде за межі своїх повноважень.

Нагадаємо, на сесії Вінницької обласної ради 28 вересня заслухали інформацію про хід виконання за 7 місяців обласної комплексної цільової програми підтримки учасників АТО, їх сімей на 2016-2018 роки. Звіт заступника прокурора Вінницької області. Підтримали звіт комісії ЖКГ, та звіт керівника Вінницяоблтеплоенерго. Слухали також звіт керівника Вінницяоблводоканалу, але не підтримали його голосуванням навіть з трьох спроб.

Фоторепортаж з сесійного засідання 28 вересня

 

 

Вiнниця.info

Теги: облрада сесія 
Матеріали по темі