Суспільство

Щасливе дитинство кожному: по всім мікрорайонам Жмеринки встановлять інклюзивні гойдалки. Фото

29 жовтня 2020, 10:03

У Жмеринці Вінницькій області для особливих дітей встановили особливу гойдалку. Відпочити нарівні з однолітками вони зможуть на ігровому майданчику в центрі міста. Як сприйняли ідею місцеві жителі, в репортажі Вінниця.info.

Повноцінне дитинство для кожної дитини. З такою ідеєю на ігровому майданчику Жмеринки встановили незвичайні гойдалки. У цьому піддоні може розміститися інвалідний візок. А заїхати всередину — ось з цього пандусі.

«Тут розраховано на ширину і довжину візка. Він не може в принципі тут рухатися. Але це питання мене хвилює. І ми будемо розмовляти з батьками на рахунок того, чи робити додаткові фіксатори для коліс», - зауважує Ольга Куленко, начальник управління житлово-комунального господарства Жмеринської міськради.

Першу в місті гойдалка для дітей з обмежено можливостями обійшлася у 28 тисяч гривень. Її поки тестують.

«Ми шукали довго виробника. Багато з них відмовилися. Ми запустили закупівлю через систему “Прозоро”. І отримали пропозицію зі Львова. Вони нам запропонували свій варіант гойдалки. І ми погодилися спочатку протестувати її. Висунули свої умови. Щоб вона була надійна, витримувала вагу дитини та візка. І тепер вона у нас з'явилась. Маємо всі сертифікати. Ми почуємо всі зауваження від батьків. Що влаштовує, не влаштовує. Що необхідно доопрацювати. І в майбутньому, ми плануємо поставити такі гойдалки в інших мікрорайонах міста, де є дитячі майданчики», - пояснює Куленко.

У Жмеринці мешкає 166 дітей з особливими потребами. 17 пересуваються за допомогою інвалідного візка. Місцеві жителі звернули на це увагу і створили петиції по створенню у місті гойдалки саме для них.

«Цю ініціативу проявила група активних батьків. Вони створили групи у соціальних мережах для підтримки батьків у яких діти з особливими освітніми та фізичними потребами. Одна з цих ініціативних жмеринчанок Руслана, написала електрону петицію, яка набрала необхідних 200 голосів за місяць. Відповідно, міська влада повинна була відреагувати. Оскільки ця проблема є дійсно кричущою», - розповідає Ольга Боровська, заступник міського голови з гуманітарних питань.

У Жмеринці вирішили продовжити облаштування інклюзивної інфраструктури.

«Ми знаємо, де такі діти проживають. У нас є діти в школі, які на інвалідному візку пересуваються. Є бажання створити в Жмеринці й Жмеринської ОТГ таку інтерактивну карту, на якій буде зображено, де саме мешкають не тільки діти, але взагалі люди з обмеженими фізичними можливостями», - каже Боровська.

Ідею по облаштуванню інклюзивного простору для особливих дітей по всім куточкам Жмеринки, мешканці схвалюють.

«У нас в Жмеринці діти всі рівні. І вони повинні все бути рівні», - каже місцева Вікторія Сіроштан.

Поки карантин, першої інклюзивної гойдалки будуть ретельно тестувати фахівці. З послабленням обмежень, всіх особливих діток чекають на цьому ігровому майданчику.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина Жмеринка інклюзивна гойдалка 
Матеріали по темі