Місто

Що можна побачити на найдовшій вулиці Вінниці. Фоторепортаж

14 липня 2017, 14:10

 Вулиця Пирогова найдовша вулиця міста Вінниці. Названа вона на честь видатного хірурга, вченого Миколи Івановича Пирогова, який прожив на ній останні роки свого життя.

На початку вулиці встановлений пам'ятник Миколі Пирогову, а закінчується вона біля церкви-усипальниці М.І. Пирогова, де починається другий провулок Корольова.

Журналіст Вінниця.info пройшовся вулицею від будинку № 1 до будинку № 360. Всю дистанцію пішки, без зупинок, можна подолати за дві з половиною години.

На цій вулиці розташована алея з літаючими людьми та птахами, пожежна частина №4, обласне управління лісового та мисливського господарства, обласна клінічна лікарня ім. М. І Пирогова, Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області, обласна станція переливання крові, національний медичний університет ім. М. І Пирогова, ринок «Урожай», обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка, музей «Мій край Поділля», автостанція «Електромережа», Храм Стрітення Господнього, ринок «Статурн», ботанічний сад, національний музей-садиба М.І. Пирогова, пам'ятник 52 воїнам-односельчанам, загиблим на фронтах ВВВ, церква-усипальниці М.І. Пирогова, а ще дуже багато аптек.

На цій вулиці можна побачити не тільки звичні для вінничан торгові центри, лікарні, банки, магазини та ресторани. Після будинку №150 розпочинається «інший світ»: бігають кури, осипається вишня, дозріває горіх, посаджана картопля та горох, люди набирають воду з криниць…

Довідка

Микола Іванович Пирогов створив перший атлас топографічної анатомії людини, засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях. Член-кореспондент Петербурзької академії наук, професор, доктор медицини.

Після смерті Миколи Пирогова (5 грудня 1881 року) тіло вченого було набальзамовано петербурзьким лікарем Д.І. Виводцевим. Для подальшого збереження останків покійного його дружина Олександра Антонівна придбала ділянку сільського цвинтаря, де було споруджено склеп. Спочатку над склепом збудували тимчасову каплицю, а незабаром О.А. Пирогова звернулась до єпископа Подільського і Брацлавського за дозволом на будівництво церкви над склепом. Такий дозвіл вона отримала. Взимку 1882 року в урочистій обстановці відбулося закладення храму, будівництво якого проводилось за проектом київського академіка архітектури В.І. Сичугова.

Храм споруджений над усипальницею вченого в 1885 році, освячений на честь святителя Миколи Чудотворця, який вважається одним з самих великих і шанованих святих.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info, фото - Світлана Радостєва.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вулиця найдовша 
Матеріали по темі