Суспільство

Що пов’язує Вінницю і Голлівуд: у місті почали проводити авторські кіно-екскурсії. Відео

1 грудня 2020, 17:42

У Вінниці почали проводити незвичні екскурсії про кінематографі все, що з ним пов’язано у нашому місті. Брати Леонови, Кирило та Дмитро, п’ять місяців збирали відомості про кінотеатри, які існували у місті з часу виникнення кінематографу, про фільми, які були зняті тут.

«Це наша з Дмитром авторська екскурсія. Вона про кіно у Вінниці та Вінницю у кіно. Ми розкриваємо чимало цікавих питань. Зокрема, де і коли знімались відомі фільми? Як пов'язані із КіноВінницею Йосип Мандельштам та Ісаак Бабель? Як вінницьке кіно пов'язано із Голлівудом? А ще ви зможете взяти участь у справжніх кінозйомках», — розповідає Вінниця.info Кирило Леонов.


У продовж екскурсії буде висвітлено чимало цікавих фактів про історію кіно у Вінниці.

«Кіно-історія нашого міста налічує більше 100 років. Чимало матеріалу присвячено в нас кінотеатрам, які почали тут відкриватися майже одразу з приходом у світ кінематографу. До прикладу, у 1927 році у Вінниці в кінофільмі «Проти волі батьків» знімався Давид Іткін, один із засновників акторської школи у Чикаго. Загалом, у Вінниці зняли зо три десятки фільмів. Топові з них «Єврейське щастя» та «Подвиг розвідника». Не можна не згадати про «Пригоди Толі Клюквіна» 1964 року випуску — це стрічка про веселого хлопчину, який гуляє вулицями нашого міста. До слова, під час екскурсії ми ходимо саме до тих будинків, які фігурують у кадрі. На планшеті звучить музикальний супровід із тих кінострічок. Ми навіть можемо з гостями зняти фрагмент, коли вже вони зможуть стати головними героями», — зауважує Кирило.


За словами Леонова, майже у всіх режисерів, які працювали у Вінниці, були улюблені будинки для зйомок. Найбільше їм подобалися дві міські будівлі.

«Це будинок із баштою, який розташовується по вулиці Миколи Оводова, 87. А ще так званий кіно-дім по Архітектора Артинова, 45», — зауважує він.

Одна з найближчих екскурсій запланована на 5 грудня. Стартує о 14 годині від Молодіжного центру «Квадрат», вул. Театральна, 15.Коштує по 150 гривень з людини. Зібрані кошти будуть направлені у Молодіжний банк ініціатив, а згодом на благодійність — фінансування молодіжний проектів.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця кіно історія екскурсія Голлівуд 
Матеріали по темі