Суспільство

Що повинен знати водій про Європротокол?

16 вересня 2021, 17:31

Багато українських водіїв не користуються Європротоколом тільки тому, що не знають про його існування. І відповідно вони не здогадуються, наскільки цей документ спрощує процес врегулювання дорожньої пригоди.

Європротокол - це спеціальний бланк, який повідомляє страховика про виникнення ДТП. Він оформлюється учасниками аварії на місці без втручання поліції. По суті, водії самостійно фіксують форс-мажор для того, щоб страхова компанія змогла компенсувати збитки потерпілим за договором ОСЦПВ (в народі автоцивілка). Бланк видається в офісі страхової компанії при купівлі поліса або формується в електронному вигляді.

Які повинні бути умови для складання Європротоколу

На жаль, Європротоколом не завжди можна скористатися. Він доступний при дотриманні наступних умов:

  • В аварії зіткнулися не більше ніж два автомобілі;
  • Водії не перебувають у стадії алкогольного або наркотичного сп'яніння;
  • У всіх учасників є чинний поліс автоцивілки;
  • Учасники між собою визначили, на кому лежить вина за ДТП;
  • Відсутні постраждалі або загиблі;
  • Збиток за страховкою не перевищує 50 000 грн.

Якщо ж одна з вимог не виконана, необхідно викликати поліцію. Втручання правоохоронних органів також обов'язкове, якщо в одного з водія немає страховки за Законом (тобто водій підпадає під пільгову категорію громадян, яким дозволено сідати за кермо без ОСЦПВ. До них відносяться: учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції гідности, особи з інвалідністю внаслідок війни, особи з інвалідністю I групи)

Що таке електронний Європротокол

Діджиталізація штовхає сферу страхування до розвитку. За останні роки запущені сервіси в онлайн-режимі, що значно полегшують життя водіям. Так, нарівні з електронним ОСЦПВ та Hotline Assistance з 01.10.2017 року функціонує електронний Європротокол. Він формується на сайті Моторно-транспортного бюро України або в додатку "Мій поліс" в режимі реального часу. Там же знаходиться зрозумілий приклад щодо заповнення бланка для новачків у цій справі. Вибравши електронний Європротокол, страховик отримує повідомлення автоматично, а копія бланка приходить на email драйверів. Наприклад, при оформленні паперового документа, важливо не пізніше 3-х робочих днів звернутися в офіс СК.

Скориставшись Європротоколом (незалежно паперовий він або електронний), водії мають право покинути місце аварії. З цього моменту вони звільнені від адміністративної відповідальності за вчинення ДТП.

Говорячи про переваги цифрового Європротоколу, виділимо чотири головних:

  • Швидке вирішення наслідків аварії. У водіїв є шанс за лічені хвилини зареєструвати аварію і роз'їхатися у справах, не чекаючи поліції;
  • Відсутність ризиків помилитися при заповненні. Система МТСБУ не дасть помилитися, а навпаки, проконтролює введення коректних відомостей;
  • Простота використання. Водіям не потрібно в ручному режимі малювати схему аварії. Програма запропонує кілька варіантів, з яких слід вибрати свій.
  • Нема потреби платити штраф.

Треба відзначити, що популярність Європротоколу щорічно зростає серед українців у цілому. За минулий рік частка вимог, врегульованих за Європротоколом, склала 34,2% від загальної кількості вимог та 17,7% від загальної суми виплат страхового відшкодування. Також виразну динаміку продемонстрували показники використання електронного Європротоколу, збільшившись у 2,8 раза: у 2019 р. було оформлено 1620 електронних Європротоколів, а у 2020 – вже 4627 шт.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: електронний Європротокол 
Матеріали по темі