Суспільство

Що вінничани очікують від підписання Меморандуму про незмінність тарифів на тепло й гарячу воду. Опитування

26 січня 2021, 16:36

В Уряді на нараді з Прем’єр-міністром, представниками Офісу Президента, керівниками профільних міністерств, представниками Асоціації міст України і мерами домовились, що тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні підвищуватись не будуть. Готують відповідний Меморандум.

Редакція Вінниця.info вийшла у центр міста, аби почути думку жителів, що вони очікуютьвід підписання Меморандуму та які складуть прогнози по його реалізації. От такі відповіді ми почули:

«Ви знаєте, все стільки років нас обманюють, обманюють, обманюють, що думаю, це черговий нюанс на користь тих можновладців, які там сидять. Я не вірю. Я тільки вірю у свою сім’ю. І що ми самі якось будемо справлятися. А взагалі, чому підвищення тарифів? Тому, що є економічний закон капіталу. Капітал породжує лише капіталі. І ніколи він не зупиняється. А капітал вже доводить до тієї ситуації, що низи вже не можуть терпіти. І дійде до того, що й верхи не зможуть…», - каже Неля Мирунчак.

«Я вважаю, що гарна б була ідея. Тарифи, які виставлені нам на комунальні послуги – непідйомні для населення. До нового року було важко. При чому, на скільки випробовують населення. У тому плані, що терпіння випробовують. Під час карантину, така ситуація, яка склалася в країні. І взагалі, в світі. І в цей час локдауни. Люди не працюють. Де брати гроші, взагалі? Я тільки за те, щоб Уряд і взагалі задумалися. Бо ми не залізобетонні», - зауважує Ольга Острозька.

«Нашій родині нинішні тарифи байдужі. У нас автономне опалення. Все утеплене, підлога з підігрівом. Ми все завчасно прорахували та підготувалися. Тому скарг на платіжки не маємо. Правда, затрати ще не відбилися», - зауважує Юлія Мовсисян.

«Я думаю, що треба знизити тарифи, тому, що у нас країна, вона видобуває і має найбільші запаси в Європі і найвищі ціни. Це як так? Навпаки, має бути найменші ціни. Тому, що ми - лідер. Чому ми маємо залежати від інших країн? Навіщо воно нам, якщо ми можемо самі для себе видобувати. І ще постачати другим. Ми маємо на цьому заробляти. А не щоб заробляли на нас», - підкреслює Назар Марков.

«Який може Меморандум бути? Просто не потрібно було відпускати ціни. Це раз. А в такій ситуації потрібно контролювати їх. Обов’язково ціни. У нас же, в принципі, цінами керують скільки? Пару чоловік олігархів. І все. Все сказано. Який Меморандум може бути?», - констатує Сергій Литвин.

«Питання підняття тарифів – це є абсурдним, це є тим, що може знищити людей. Привести до подій, які відбувалися у 90-х роках, коли накопичувалась заборгованість. При тому, при тих тенденціях, які озвучував Уряд, що будуть забирати житло за борги комунальні. Це, в принципі, можна назвати - геноцид», - каже Роман Корченюк.

Нагадаємо, станом на 22 січня вінничани заборгували за опалення та гаряче водопостачання 154 мільйони гривень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця питування Меморандум тарифи 
Матеріали по темі