Суспільство

Шини, петарди і анонсовані перевірки сільради. Як на Вінниччині бійці АТО повертають землю сім’ї загиблого Героя

29 травня 2017, 17:02

Вибухи, биті вікна та палаючі шини. Так на Вінниччині 29 травня бійці АТО відстоювали землю свого побратима, який у боях за схід України втратив сина, також військового. Чоловіки кажуть, воювали за українські території  на Сході, воюватимуть за них і на мирній частині країни.

Близько 10 ранку 50 АТО-вців приїхали до села Козятин. Хотіли запитати у сільського голову, чому відмовляє у переоформленні на право власності землі родині товариша, хоч та належала їм понад 70 років. Поки заходять до кабінету, чути, як б’ється скло від дверей, лунають постріли петард. Та чиновниці немає. Підлеглі кажуть, пішла у відпустку з 15 травня.

«Ця історія нас дуже обурила! Тому ми сьогодні і тут. Але, коли прийшли поспілкуватися з сільським головою, на місці її не застали. Нам сказали, що у відпустці. Просили показати документ, що гловиня дійсно у відпустці. Нам того документа так і не пред’явили. Сказали, на руках не мають», - розповідає Вінниця.info Олег П’явка, голова об’єднання учасників АТО Козятинського району.  

У сільраді не багатослівні. Дзвонити до керівниці відмовляються. Не отримавши тут відповіді, бійці вирушають шукати голови сільради дома. 

«Тетяна Миколаївна! Не соромтесь, вийдіть до народу! Тетяна Миколаївна, вийдіть до людей!», - гукають біля паркану, та той зачинений на замок.

Зривають петарди. Сміються, що так стукають, аби їх почули. Та господиня не відповідає. Проте викликає до свого будинку поліцейських. Правоохоронці пропонують повернутися до сільради та там дочекатися чиновницю.

Вже на місці бійці огородили територію земельної ділянки, через яку триває спір. Розміщають фото загиблого 21-річного Віктора – сина побратима. Євгена Ковальчука у Козятині немає, він, майор спецпризначенець,  несе службу у Нацгвардії. Ситуацію журналісту пояснює  його дружина. 

«Ми з Євгеном живемо разом понад 17 років. Торік вирішили офіційно розписатися. Син чоловіка мені не рідний, але ми жили всі разом. Одразу після завершення сухопутної академії Віктор пішов у зону АТО. Там пробув два місяці. Загинув у Луганському аеропорті під час виконання завдання. Чоловіка це вбило. Ми два роки відходили від цієї трагедії. Але нещодавно нам повідомили, що землю, яка належала моєму дідусеві, у нас забирають. На цьому місці будуть зводити дитячий садок. Я звернулася до голови сільської раду. Вона сказала: у вас землі немає.  Як немає, кажу? 70 років була, а тут немає? Так, дійсно, після смерті дідуся не зробили повне переоформлення право власності. Не приватизували. На те були свої причини. Та коли почали цим займатися, нам вже сказали, що земля належить громаді. Ми спробували цивілізовано вирішити питання з головою сільради, але вона нам відмовляла. Ми звернулися до юристів та адвокатів. Друзі чоловіка вирішили також приєднатися», - розповіла Аліна Ковальчук.  

Поки Ковальчук розповідає, у дворі сільської ради бійці запалюють шини. Валить дим. До села приїздять керуючі районною поліцією.

«Я вибачаюсь, скажу на випередження, а без цього ніяк?», - питають у бійців. 

«Та приходили, просили. Нам було відмовлено», - зауважує побратим Євгена Ковальчука Олег П’явка.

На зустріч сільська голова приходити так і не квапиться. Проте Аліну Ковальчук викликають у Козятин на переговори. З нею їде Олег. За годину повертаються.

«Ми сьогодні вияснили в СБУ, ми власне звідти, що всі документи на цю земельну ділянку і на саму будівлю, вони знаходяться в БТІ. Без БТІ у сільраді її не могли перевести на баланс села.Від завтра роботу сільської ради чекають перевірки правоохоронних органів. Вони вже і дадуть правову оцінку цій ситуації», - констатує Олег.

Вінниця.info слідкує за розвитком подій цієї ситуації

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: АТО земля Вінниччина Козятин 
Матеріали по темі