Культура

«Шляхами тканої Буші»: на Вінниччині відкрили інтерактивний музей ткацтва. Фото

15 жовтня 2019, 12:42

13 жовтня на території історико-культурного заповідника «Буша», що в селі Буша Ямпільського району, відбувся завершальний етап мистецького проекту «Шляхами тканої Буші», який став одним із переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». В рамках проекту, в селі відкрили інтерактивний Музей ткацтва.

Про це йдеться на сайті Вінницької ОДА.

В рамках проекту також відбулась виставка килимів, виготовлених майстрами народного мистецтва, виступи кінного театру та концертна програма за участі відомих творчих колективів Вінниччини.

Це перший і поки що єдиний проект в Україні, який передбачає відтворення повного процесу виготовлення ткацького виробу.

Однією з умов проекту була організація та проведення навчання з різних технік ткацтва для місцевих жителів за участю провідних майстринь з різних регіонів України. Навчання ткацього ремесла тривало з 5 до 11 жовтня 2019 року. За умовами проекту, все устаткування залишається в інтерактивному Музеї ткацтва, на якому будуть проводитися майстер-класи для школярів, осіб з інвалідністю, туристів та всіх бажаючих навчитися ткацькому ремеслу.

«Відтепер Буша буде славитися не тільки розписними хатами, керамікою, музеями, унікальною скелястою місцевістю із мальовничими краєвидами, місцями козацької та гайдамацької слави, залишками Трипільської культури та унікальним скельним храмом, а й першим у Вінницькій області Музеєм ткацтва. До речі, поки що першим і єдиним на всю Україну. Хочу подякувати організаторам проекту за збереження історико-культурної спадщини, відродження українських традицій, народних промислів та ремесел, особливо такого забутого ремесла як ткацтво. У нашої держави все попереду. Все тільки починається!», – підкреслив голова облдержадміністрації.

Владислав Скальський зазначив, що генетичний код нації – це те, яким чином нинішні і майбутні українці ідентифікуватимуть себе в великому світі. Отож, надзвичайно важливо – інвестувати кошти в розвиток ідей, які пропагують збереження історичної пам`яті.

«Це фантастичний проект, який потрібно обов`язково побачити на власні очі. Такі проекти надважливі для розвитку регіону, для самоідентифікації нації, для розквіту нашої держави. ХХІ століття – це економіка емоцій. Люди шукають емоцій, вони подорожують за емоціями, привозять свої родини, вкладають власні кошти. Тому важливо концентруватися саме на таких різновидах туризму, які культивують емоційну складову. Буша – це той самий магніт, який приваблює людей, що «полюють» на емоції. І це чудовий привід розвиватися далі, аби конвертувати кошти в економіку громади. Адже «зелений туризм» – це і про вміння працювати в сучасному інформаційному просторі, простіше кажучи, вміння «продавати» себе, застосовувати сучасні методи, аби «дістатитися» до кінцевого споживача, використовувати інтернет-можливості, соцмережі, залучати креативну молодь і створювати нові елементи цієї системи», – поділився враженнями від проекту голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський.


Вінниця.info, фото з сайту Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Буша музей ткацтва 
Матеріали по темі