Суспільство

«Шлюб за добу» у Вінниці: закоханих одружуватимуть у Вежі, трамваї і біля фонтану

10 січня 2017, 14:18

 Вінниця стала учасником пілотного проекту «Шлюб за добу». Скористатися новою послугою від Мінюсту можна буде наприкінці січня. Для молодят вже вибрали кілька місць, де проводитимуть реєстрацію. Сьогодні працюють над формуванням тарифів.

Про це Вінниця.info розповіла начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації ГТУ юстиції у Вінницькій області Альона Єфіменко.

Організовуватиме церемонії КП «Подільський туристично-інформаційний центр».

«За умовами проекту, організатором держаної реєстрації може бути або комунальне, або державне підприємство. На сьогоднішній день таку заявку нам подало КП «Подільський туристично-інформаційний центр». Вони дотрималися усіх поставлених вимог», - зазначила посадовець.

Щоб стати подружжям за добу, громадянам варто подати документи до «Подільського туристично-інформаційного центру» та укласти з ним договір. Комунальне підприємство відскановує папери і передає їх міському відділу державної реєстрації.

«Там документи перевіряють. Якщо мова йде про іноземців, то встановлюють законність їх перебування на території України. За умови, коли все в порядку, працівник відділу виїздить на визначене місце реєстрації у визначений час», - пояснює Альона Володимирівна.

«Подільський туристично-інформаційний центр» вже запропонував кілька локацій для проведення церемоній: хол Вінницької міської ради, екскурсійні трамвайчики, Європейська площа і приміщення Вежі, а також набережна «Рошен». Якщо послуга користуватиметься попитом, то перелік місць для реєстрації можуть збільшити.

Щодо вартості «Шлюбу за добу», то сьогодні комунальне підприємство працює над встановленням тарифів.

«В переліку платних послуг КП немає такої як проведення державної реєстрації шлюбу. Тому зараз вони розробляють тарифи, які мають бути погоджені на виконкомі міської ради і затверджені сесією. Тільки після того організатор зможе надавати таку послугу. В ціну буде входити 85 копійок плати державного мита, а також вартість виїзної реєстрації – у нас вона становить 1 тисячу гривень. І, звичайно, ще плата підприємству за послугу.

Ми просили організатора, щоб тарифи були доступні: від мінімуму (без урочистостей) до втілення всіх побажань молодят», - додає Альона Єфімова.

Зареєструвати шлюб у Вінниці можна буде всім громадянам – не залежно від місця «прописки». 

Як ми раніше повідомляли, до пілотного проекту Мінюсту долучилися також Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Кам'янець-Подільський, Житомир і Харків. Сьогодні послуга вже доступна у Києві, Одесі, Львові, Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку. 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: весілля 
Матеріали по темі