Суспільство

Шопери із Патроном, вокзалом і Шевченком з автоматом: їх малювали в Козятині, щоб допомогти воїнам та українцям, які були в окупації

24 травня 2022, 09:18

В Козятині місцеві жителі разом з переселенцями об’єднались в творчому проекті щоб спільно допомагати захисникам та людям, які пережили окупацію. Створюють патріотичні малюнки на шоперах, а кошти від реалізації, направляють на допомогу.

Акцію започаткувала громадська активістка Тетяна Міщук. Ще до війни прагнула популяризувати життя без пластикових пакетів. А війна трохи трансформувала її ідею.

«Від початку цих страшних подій в Україні, члени нашоїГО «Краплина турботи» активно волонтерять, допомагають переселенцям та військовим, часто звертаємось до жителів міста з проханням долучитися фінансово, щоб закрити якусь потребу. У квітні ми отримали гуманітарний вантаж від німецької організації «Help Ukraine», допомога була призначена для людей, які були вимушено переїхати в наше місто та район, тікаючи від війни. Дуже хотілося віддячити німцям, подарувавши щось, подумала, що це можуть бути шопери. Але хотілося, щоб на них був символічний малюнок, ніби як привіт з України. Я зателефонувала Вікторії Хоманець, щоб допомогла знайти таких митців, які захопилися б цією ідеєю».

Команда творців шоперів: це люди різних професій: журналісти, художники, школярі, дитячий аніматор, а наймолодшій художниці Юлії - 12років. Дівчинка уже відзначилась у місті як талановита художниця. Минулого року перемогла у конкурсі малюнків залізничного вокзалу.

Також до цієї акції долучилась 22 річна переселенка з Харкова Анна.

«Я закінчую навчання, заразчетвертому курсі за фахом вчитель інформатики. Деякий час працювала у школі, але збагнула, що це не моє і вирішила малювати та заснувала власну справу і розмальовування футболок. Художнє мистецтво опановувала самотужки, - розповідає Анна. Моя перша робота – це корейський символ, так зване зізнання в коханні. Це рука, а над нею серце». Це улюблена моя футболка.

Дівчину застала війна у Чернігові. Вона поїхала до свого коханого в гості. Вже звідти їй допомогли виїхати в Козятин.

«Ми сиділи в підвалі три тижні. Не було зв’язку кілька днів. Одного дня вийшла зі сховища– лячно небо червоне від зривів ракет і снарядів, гримить, все трясеться. Нам допомогли виїхати добрі люди. Ми їхали із жінкою, яка віддавала папуг подрузі в Козятині і так ми тут опинилися. Тут на Вінниччині нам дуже допомогли: дали будинок безкоштовно, необхідні речі. Я поволі прийшла в себе і відновила малювання. На шопері я зобразила– 3- D українське серце. Участь у проекті цікава адже моя робота піде на користь ЗСУ, і іншим людям».

За словами ідейної засновниці акції Тетяни Міщук, готові розмальовані шопери виставлять на лотерею і проведуть аукціон, зібрані кошти підуть на закупівлю палива, щоб відправити вантаж в села, які були в окупації. А ще є запити від військових частин на літній одяг та взуття.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: творчість допомога військовим і переселенцям 
Матеріали по темі