Суспільство

Шуба-вишиванка та «косуха» у спадок. Вінницька дизайнерка започаткувала авторський тренд. Фото

27 вересня 2019, 16:56

Вінницька дизайнерка Олена Шиян оформила авторське право на техніку вишивки стрічками на хутрі та шкірі. Подібного в Україні ще не робив ніхто. З-під рук майстринь команди Олени з’являються ексклюзивні шуби-вишиванки. А розшиті «косухи» з квітами у стилі української етнічності, будуть передавати у спадок від матері до дочки.

«Так само, як у нас це відбувається з сорочками-вишиванками. Бо, хоч «косуха» і шкіряний верхній одяг, та наша вишита у ручну. Одна клієнтка замовила собі таку. Тепер її дочка чекає коли підросте і також зможе одягати куртку. Чекає, коли ця річ перейде до неї у спадок», - пояснює Вінниця.info Олена Шиян.

Техніку вишивки стрічками на хутрі та шкірі Шиян спробувала використовувати три роки тому, весь час удосконалюючись.

«У колекціях ми використовуємо еко-хутро та еко-шкіру. Але на замовлення беремо і натуральні матеріали. Для вишивки використовуємо стрічки, які розфарбовуємо вручну, аби в результаті квіти виглядали природньо. Тому квіти виходять, наче щойно їх зірвали. Для деталізації листя, поєднуємо композицію елементами зі шкіри. Також є елементи з латуні, срібла та інші. Це дійсно художня робота», - продовжує Шиян.

Одягом з притаманними для українців орнаментами, дизайнерка планує показати загалу, що вишиванка - це та річ, яку треба одягати не лише на свято.

«Сучасна мода не може бути зроблена суто на автентичності. Вона вимагає змін. Тому, ми беремо елемент орнаменту та осучаснюємо його. Речі мають носитися. Тому вони мають бути стильними», - підкреслює Шиян.

Для українців символ троянди, або ружі (як ще називають цей елемент у вишивці) – один із найпопулярніших жіночих візерунків. Квітка символізує Сонце. Ось чому друга назва троянди саме ружа. Вона походить від древнього слова «Ра», а також від «руда» – у давнину так казали на кров.

«Для мене троянда – розквіт. Починається з бутону, потім розквітає. Ніколи не вгадаєш, якою буде. Може бути якийсь непоказний бутончик, та потім, коли розквітне, стає неймовірною квіткою. Троянда має шипи, то є особливості характеру, як і у жінки. Троянда – це справжня жінка. Тому здебільшого використовую саме цей орнамент», - пояснює свою асоціацію Олена.

Як зауважує дизайнерка, в осінньому сезоні 2019-го в моді лаконічність та елегантність з виразними кольорами.

«Мода дуже змінюється з поворотом у 1930-1960 роки. Ще є багато з 1980-х. В тренді більше лаконічності. Але лаконічність має бути епатажною. Якщо раніше було багато рюш та воланів, то їх практично немає. Все дуже вишукано, елегантно. Ми вирішили лаконічні речі виділяти кольором дуже барвистим по палітрі - смарагдового, або гірчичного, портвеного, малинового, лілового відтінків. Іншими словами, виразна осінь буде в тренді», - констатує Олена Шиян.

Вінниця.info

Теги: Вінниця мода шуба-вишиванка дизайнер Олена Шиян 
Матеріали по темі