Здоров‎’‎я

Сільським амбулаторіям Вінниччини закуплять мобільні кейси телемедицини на 53 млн. грн. Фото

12 листопада 2020, 14:45

Вінниччина отримала 53 млн грн державної субвенції для функціонування телемедицини у закладах охорони здоров’я області. Про це повідомив голова ОДА Сергій Борзов.

«Перші, до кого звертаються пацієнти, це сімейний лікар. За телефоном чи особистий візит, але медик повинен проконсультувати, встановити діагноз та призначити лікування. Тому важливо, щоб в кожній амбулаторії на селі було телемедичне обладнання. Лікареві слід зафіксувати медичне обладнання, а система самостійно вимірюватиме усі показники, робитиме розшифрування обстеження і фіксуватиме усе в електронній картці пацієнта. У спеціальних планшетах вбудований Wi-Fi, який надаватиме змогу консультуватися онлайн з вузькими спеціалістами. Щороку в Україні стається 40 тисяч інфарктів, 20 тисячам людей потрібна невідкладна допомога. Коли фельдшер приїде у село до хворого, зможе зробити йому кардіограму на місці, він може дивитись на кардіограму і сумніватись, чи варто везти пацієнта до лікарні. Тому він одразу передає кардіограму до фахівця, який моментально консультує. Для цього потрібно мати сучасний кардіологічний комплекс, який забезпечує віддалену висококваліфіковану ЕКГ-діагностику. Це якісна реєстрація електрокардіограми, а потім передача її для аналізу і віддаленої консультації спеціаліста, незалежно від місця знаходження пацієнта і медичного працівника», - каже Борзов.

За словами керівника регіону, 53,3 мільйони виділили для функціонування телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінниччини: 47,07 млн.грн - з державного бюджету і 5,23 млн.грн - співфінансування з місцевих бюджетів.

Передбачено закупити обладнання для функціювання системи телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінницької області, шляхом розширення дата- центру КНП «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на суму 29,97 млн.грн.

Обладнання буде закуплено і поставлено до кінця грудня 2020 року.

180 амбулаторій отримають 203 комплекти телемедичного обладнання:

1) оглядова цифрова камера,

2) дермоскоп,

3) монітор життєво важливих показників,

4) дванадцятиканальний електрокардіограф,

5) спірометр.

Торік закупили 37 комплектів, а цього року станом на 10 листопада - 136 комплектів.

Кожен такий комплект зможе врятувати не одне життя. Бо це одна з можливостей сімейної медицини та швидкої медичної допомоги вчасно допомогти, незалежно від місця знаходження лікаря і пацієнта.

«В області є нові амбулаторії, є нові автомобілі для сімейних лікарів. Тепер ще будуть нові комплекти телемедичного обладнання. Лікарю в селі держава надала усе необхідне, аби він зміг надати вчасну і якісну медичну допомогу. Але краще не хворіти Бажаю усім здоров’я!», - зауважив Сергій Борзов.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниччина телемедицина мобільні кейси 
Матеріали по темі