Суспільство

Сільський музикант з Вінниччини винайшов котел який працює на відходах. Фото

13 серпня 2018, 15:24

Володимир Попов з села Ободівка Тростянецького району на Вінниччині винайшов диво-котел. Генераторна установка якого працює на відходах. Металевий бокс спалює: дрова, тирсу, сухе листя, папір, лушпинні соняшника, гречки, листі кукурудзи, брикетах, дровах та інших сипучих-горючих матеріалах. Це котли від 20 до 100 квт (до 1500 М2 опалювальної площі), Тепло тримають цілодобово. Працюють без електроенергії та піддуву.  

«Котел працює одразу за трьома процесами. На першому етапі тепло надходить від матеріалу, який спалюємо. Вироблений від нього газ перероблюється для подальшого опалення. Дим, перед тим, як вийти на вулицю, менш ніж за годину нагріває близько 300-літрів води. Котел повністю механічний, не залежить від електроенергії, регулювання температури відбувається за рахунок механічного клапана-термостата. Дуже добре підходить для опалення будинків, приміщень, теплиць, робочих баз, СТО», - розповів Вiнниця.info Володимир Попов.

Свій винахід селянин запатентував. Для себе виготовив на власному подвір’ї. Коли сусіди почули про вигідний та екологічний котел, почали замовляти й собі.

«При розрахунках, використовуючи котел «Попова», за весь опалювальний сезон заплачу, як я б заплатив за газ за два місяці при нинішніх тарифах. А може, ще й набагато дешевше. Дивлячись, чим би палив, і яка буде зима», - розповів місцевий Анатолій Гилєнко.

Слава про котел Попова розійшлася Україною. Вінничанин почав отримувати замовлення з інших регіонів.

«Серед інших клієнтів є Володимир з Сумської області. Він замовив у мене вже п’ять котлів. Їх використовує для опалення теплиць. Каже, що мій винахід чи не удвічі економічний за польські аналогічні котли», - зауважує Попов.

Винахідник зазначає, інженерної освіти він немає. Вік пропрацював музикантом. Зокрема був диригентом місцевого народного хору.

«Та все життя цікавився технікою. Подобається розбиратися у всьому. Я просто технічно-розвинена людина. І от якось, як свого часу Менделєєв вигадав свою таблицю, я якимось дивом вирішив спробувати власний котел розробити та змайструвати його. Тепер з синами започаткували бізнес. Наймаємо спеціалістів на роботу», - пояснив Попов.

Свої котли Попов продає також по Інтернету. Коштують 17 000 грн.

Габаритні розміри котла 20 кВт (опалює до 200 м2):

довжина-620 мм;

ширина-460 мм;

висота-1030 мм.

ширина бункера завантаження-360 мм.

висота бункера завантаження-1000 мм.

діаметр труби димоходу-125 мм.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина котел селянин 
Матеріали по темі