Суспільство

Симеон перейшов до Помісної церкви. В УПЦ Московського патріархату обиратимуть нового керівника Вінницької єпархії

17 грудня 2018, 11:34

 Митрополит Вінницький і Барський Симеон перейшов до Української Помісної церкви, створення якої підтримував і оголосив про це прихожанам під час недільного богослужіння. В УПЦ Московського патріархату замість Симеона обиратимуть нового керівника Вінницької єпархії.

Про це Вiнниця.info повідомив співрозмовник з Вінницької єпархії УПЦ МП, який просив не називати його.

«Сьогодні в Києві відбудеться Синод УПЦ МП, на якому замість Симеона оберуть архієпископа, чи священника в іншому чині, який очолить єпархію замість Симеона», - сказав він.

Хто є кандидатом на посаду замість Симеона, співрозмовник не каже.

Відомо, що Московський патріархат всіляко протистояв створенню Помісної церкви. Лише двоє архієпископів МП підтримали незалежність Української церкви – Митрополит Вінницький і Барський Симеон та Олександр Драбинко, які взяли участь в об’єднавчому Соборі.

Проросійські сили в день об’єднавчого Собору поширювали різноманітні фейки про захоплення у Вінниці Спасо-Преображенського кафедрального собору, який є пам’яткою архітектури та належить державі, а не Московському патріархату.

Довідка.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон (Володимир Іванович Шостацький) народився 3 листопада 1962 року в селі Райківці Хмельницької області в селянській родині.

1994 року повернувся до України і став насельником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та одночасно слухачем Київської духовної академії. 7 квітня 1995 року возведений у сан ігумена, а 23 листопада того ж року - в сан архімандрита.

10 травня 2002 року возведений у сан архієпископа.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 10 червня 2007 року архієпископа Симеона (Шостацького) було звільнено від управління Володимир-Волинською єпархією та призначено правлячим архієреєм Вінницької кафедри з титулом «Вінницький і Могилів-Подільський».

9 липня 2011 року возведений у сан митрополита.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 5 січня 2013 зі складу Вінницької області виділено ще одну єпархію - Могилів-Подільську і Шаргородську. У зв'язку з цим титул керуючого Вінницькою єпархією з тих пір змінено на «Вінницький і Барський».

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: симеон 
Матеріали по темі