Суспільство

Скальський навідався на базу, де зберігають держрезерв для лікарень

24 квітня 2020, 15:12

24 квітня, в ході робочої поїздки до Липовецького району, голова облдержадміністрації Владислав Скальський відвідав «Базу спеціального медичного постачання», що є обласним комунальним закладом охорони здоров’я спеціального призначення для забезпечення зберігання та обслуговування матеріальних цінностей державного матеріального резерву.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької облдержадміністрації.

Голова ОДА провів комплексний огляд приміщення закладу та ознайомився з умовами, в яких зберігаються й обслуговуються матеріальні цінності державного матеріального резерву, а такожцентралізовано отримані з МОЗ України або закуплені за кошти обласного бюджету.

«Дуже важливо було з’ясувати в яких умовах все це зберігається і що насправдіє в наявності,- зауважує керівник області.-Наступним етапом буде спілкування з державним резервом для визначення принципів та механізмів які можна застосовувати для використання запасів, які тут є. Потім, за спокійної ситуації, можна буде забезпечити додаткове накопичення на випадок непередбачених обставин, зокрема, таких, з якими нам довелось стикнутись у 2020 році».

Голова облдержадміністрації наголосив, що візит має ознайомчий характер: «Моя мета – пересвідчитись,що усе відповідає механізмам, передбаченим для зберігання держрезерву і яким чином ми маємо поводитись із розблокованим майном: якможемо використовувати його задля підсилення наших закладів охорони здоров’я в цей період. Саме на спецмедбазі ми консолідуємо централізовані поставки засобів індивідуального захисту, які отримуємо за допомогою Уряду країни і від наших благодійників. Сьогодні вночі ми отримали першу частину допомоги від двох благодійних фондів: фонду«Прайм» і фонду «Корпорація монстрів», вже прийнято рішення про її розподіл серед наших закладів госпітальної бази першої хвилі по боротьбі з коронавірусом та екстреної медичної допомоги».

Наразі, на стратегічних складах держрезерву зберігається таке майно: перев’язувальний матеріал, предмети для догляду за хворими,засоби для заготівлі крові,дезінфекційна апаратура і установки, майно для рентген кабінету, засоби індивідуального захисту, санітарно-господарське майно тощо.

Владислав Скальський зазначив, що на даний час потреба медичної галузі області у засобах із держрезерву, які зберігаються на базі такі: постільна білизна, забезпечення для лабораторій (скло та спирт етиловий),милиці.

«Тож будемо працювати далі, забезпечувати лікувальні заклади засобами індивідуального захисту, щоб запобігти розповсюдженню коронавірусної інфекції на території Вінницької області»,- підсумував голова ОДА.

Нагадаємо, що медпрацівниця з Калинівки анонімно розповіла про ситуацію в лікарні, чому там захворіла найбільша кількість медиків.

Вінниця.info

Теги: ОДА Владислав Скальський медицина 
Матеріали по темі