Суспільство

Скальський запросив вінницьких журналістів на велопрогулянку. Про що говорили і куди їздили. Фото

8 червня 2020, 19:24

6 червня в День журналіста президент Володимир Зеленський зустрічався з представниками ЗМІ в неформальній обстановці – запросив на велопрогулянку. За два дні, 8-го червня, на такий же захід місцевих журналістів запросив голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський. Під час зустрічі очільник ОДА розповів про розвиток велоінфраструктури в області, про поділ області на п’ять районів замість наявних 27-и та про карантинні обмеження і дозвіл роботи громадського транспорту.

Маршрут велозаїзду проходив від Майдану Небесної сотні через Центральний парк до «Книжки», далі – по Хмельницькому шосе до зупинки «Лісопарк», після чого – лісопарковою зоною аж до села Якушинці, де на базі місцевого ліцею є велопарковка.

«В нас є такі дні, коли вся велопаркова заставлена велосипедами», ‒ повідомив Якушинецький сільський голова Василь Романюк про велопарковку на території навчального закладу.


В зворотну сторону «губернатор» разом зі співробітниками департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю і журналістами їхали по Хмельницькому шосе.

Загалом, журналістів на велопрогулянці було мало, оскільки її проведення припало саме на вихідний день. До того ж, далеко не всі представники місцевих ЗМІ мають велосипеди чи вміють на них вправно їздити.

«Ідея з’явилася вже давно. Десь два тижні тому. Треба було дочекатися гарної погоди. І якраз гарна погода в нас співпала з Днем журналіста, тому, для того, щоб не перебивати вам ваші плани, запросили в понеділок. Насправді, кожна така поїздка дає зрозуміти, чого ще не вистачає для того, щоб ці поїздки подобались не тільки мені, а ще й іншим людям, які можуть використовувати велосипед, як сталий засіб пересування, в місті. З оточуючих об’єднаних територіальних громад також дуже важливою в майбутньому буде інтеграція велоінфраструктури з обласним центром, куди всі вранці їдуть на роботу. Поступово велосипед перетворюється на важливий транспортний засіб, на спосіб підтримки себе в здоровому стані», ‒ розповів Владислав Скальський про ініціативу проведення такої неформальної зустрічі.

Про велоспорт

«Я в минулому році разів п’ять виїхав за 100 кілометрів, і надзвичайно від цього задоволений.Можете на моє заднє колесо подивитися, мені вже так ніяково, вже треба міняти. Гума зносилася. Насправді – коли є можливість», ‒ каже очільник області про своє захоплення велоспортом.

За його словами, в західному напрямку на велосипеді він їздив до Хмельницької області. В протилежний бік їздив за Вороновицю і назад до Вінниці. Але посадовець в жодному разі не закликає до подібних заїздів інших, адже поїздка на велосипеді дорогою загального користування може бути небезпечною.

«Що стосується сполучення з навколишніми ОТГ ‒ це, звичайно, також дуже важливе питання, яке в майбутньому необхідно буде системно вирішувати, тому що дуже багато людей працюють в місті, і велосипед може бути одним з найздоровіших і найзручніших шляхів, яким чином дістатися до своєї роботи», ‒ додав голова Вінницької ОДА.

Про поділ на п’ять районів

«Я думаю, питання вже вирішене, тобто буде п’ять районів, і це певний компроміс. Враховуючи, що до місцевих виборів Конституція не буде змінена, необхідно буде на рівні районів щось забезпечувати. Ми повинні завершити реформу децентралізації, впровадити новий адміністративно-територіальний устрій нашої країни. Провести місцеві вибори. І після цього вже зробити зміни Конституції, аби фінально зосередити всі послуги, які необхідні для громадян України на рівні базової одиниці нашої держави – об’єднаної територіальної громади. Якщо ми кажемо про державне управління – це, в першу чергу, не нагляд, а це, навіть підтримка органів місцевого самоврядування, щоб вони приймали рішення у відповідності до діючого законодавства і Конституції. І друге – це, звичайно, координація центральних органів виконавчої влади, яка повинна бути на території. Але, повторююсь, я тут не бачу послуг на рівні району. Ми повинні подолати цю інерцію», ‒ розповів Владислав Скальський.

Про транспорт

Ще на початку заїзду, крім журналістів, на Владислава Скальського на Майдані Небесної сотні очікував чоловік, який передав у письмовій формі прохання до голови ОДА відкрити всі маршрути до 15-го червня, адже люди не можуть висадити розсаду. Певний час на місці очільник області вивчав послання. Потім ‒ прокоментував це журналістам.

«Якщо пам’ятаєте, на початку карантину ми ініціювали рішення, які б дозволяли роботу насінневих магазинів. І у Вінницькій області це дуже важливе питання, тому що ми, переважно, агропромислова область. Тому наш фокус був, щоб жодним чином не обмежити проведення сільськогосподарських робіт. Що стосується входу в карантин і виходу з нього. Я вже казав, що ввійти в карантин страшно, але легше. Виходити – важче. Бо ти не маєш права все повністю відпустити, а повинен дивитися, чи впливає щось на епідеміологічну ситуацію, чи не впливає. Якщо ми кажемо про потяги «Інтерсіті», то після нашої комунікації з «Укрзалізницею», після того, як ми впевнились, що вони дійсно продають в шаховому порядку ці місця, і в них дійсно є можливість забезпечити дезінфекцію, звичайно, ми відразу ж прийняли обласною комісією це рішення. Що стосується електричок – це питання значно важче», ‒ зазначив очільник області.

Як каже Владислав Скальський, треба розуміти, що захворюваність на коронавірус зростатиме, і бути до цього готовими.

Нагадаємо, в Мінрегіоні повідомили, що Вінницька область матиме п’ять районів замість 27-и.

Під час брифінгу 5-го червня міський голова Вінниці Сергій Моргунов повідомив, що з 9 червня на рейси вийде громадський транспорт в такій же кількості, як і до карантину, але поки впускатимуть людей лише на вільні для сидіння місця.

Станом на ранок 8-го червня у Вінницькій області зафіксували від початку епідемії 1150 випадків захворювання на коронавірус. Зареєстрували 19 летальних випадків.

Вінниця.info

Теги: Скальський велопрогулянка ЗМІ 
Матеріали по темі