Події

Скандал з вівцями. Мертвих тварин утилізують на Вінниччині: що кажуть зоозахисники і поліція. Відео

27 жовтня 2018, 17:42

Фура з вівцями, які були повернути з Туреччини до України, відбула до Тульчинської філії ДП «Укрветсанзавод» у Вінницькій області для утилізації загиблих тварин. На сайті Держпродспоживслужби повідомили, всіх їх спершу обстежать.

«Живі тварини будуть клінічно оглянуті та пройдуть лабораторні дослідження. З урахуванням отриманих результатів прийматиметься рішення про подальші дії.

З огляду на ситуацію, яка слалася, Держпродспоживслужба ініціювала порушення кримінального провадження за фактом порушення ветеринарно-санітарних норм та жорстокого поводження з тваринами.

З метою координації дій у Вінницьку область відбув Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа», - зазначає прес-служба.

Варто зазначити, що всі ці дні тварин не випускали з машини. Одеські активісти підгодовували їх капустою та овочами, однак їжу могли отримати тільки ті, що стояли ближче до країв. За твердженням зоозахисників, із 300 тварин у причепі 200 мертві.

ГУ НП в Одеській області інформує, що правоохоронці забезпечували публічний порядок у зоні митного контролю біля порту, де знаходилися тварини, поки вирішувалися питання щодо їхнього переміщення.

У слідчому відділі Чорноморського відділення поліції розслідуються провадження, розпочаті за ст. ст. 251 (порушення ветеринарних правил) та 299 (жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України.  

Годину тому зоозахисниця Юлія Джуліан написала у своєму профілі на «Фейсбук», що фуру вже доставили у Гайсин, де мають отримати документи на огляд тварин.

Тетяна Кузікова повідомила, що у селі Холодівка Тульчинського району приготували огорожу для живих овечок.

«Фура їде в Холодівку, там вже приготували загін для живих овечок, також приготували сіно і їжу. Утилізувати будуть тільки мертвих. Але контроль потрібен!», - наголосила жінка.

Відомо, що вaнтaж із вівцями був нaпрaвлений нa експорт з Укрaїни до Туреччини 6 жовтня 2018 року - усього 300 голів. Турецькa сторонa вaнтaж не прийнялa без пояснення причин, і уже 12 жовтня твaрини повернулися в Укрaїну нa термінaл відпрaвлення.

Відповідно до повідомлень Всесвітньої оргaнізaції охорони здоров’я твaрин нa території Туреччини реєструються спaлaхи небезпечних хвороб твaрин, які Укрaїнa вже поборолa. Звaжaючи нa зaгрозу поширення особливо небезпечних хвороб твaрин, з поверненням вaнтaжу виникли серйозні проблеми.

Вiнниця.info

Теги: тварини 
Матеріали по темі