Суспільство

Скандальні гастролі: заїжджих музикантів, які у Вінниці під виглядом «афганців» збирали гроші для бійців, чекає суд

15 грудня 2016, 20:31

15 грудня скандалом закінчився виступ музикантів, які просили милостиню навпроти ринку «Урожай» у Вінниці. Чоловіки у військовій формі ніби то збирали допомогу для бійців АТО. Але активісти та справжні бійці АТО викрили у попрошайках  шахраїв.

«Йшов на ринок за продуктами, помітив людей, які співали військові пісні. Один без ноги, інший немає руки, третій на вигляд здоровий. Всі у камуфляжі, а поряд велетенська скринька для збору грошей. На ній, написано, що нібито збирають для «афганців» та інших учасників бойових дій. На перший погляд, все чудово. Інваліди намагаються щось добре зробити для наших хлопців. Волонтери, одним словом. Сам хотів їм кинути кілька гривень. Аж придивляюся, вони, ніби виступають від фонду допомоги, а на скрині немає ні печаток, ні пломб. Почав читати афіші, які у них також поряд стояли. Що вони група «Патріот» від Херсонської міської організації ветеранів кордону. А коли їх запитав, звідки вони взагалі, то мені вони відповіли, що з Одещини. Збирають ще гроші на церкву у Львові. Все до купи геть не ліпилося. Я викликав поліцію. Бо запідозрив, то ніякі не «афганці», а звичайні шахраї, які викликають у людей співчуття, і на цьому наживаються. Я сам воював в АТО, мені це дуже образливо», - розповів очевидець Олександр Яремчук.

Окрім правоохоронців поспілкуватися з музикантами приїхали вінницькі активісти та учасники АТО.

«Я зв’язався з «афганцями» з Херсонщини, вони мені відповіли, що цих людей не знають», - зауважив Анатолій Слівінський з Всеукраїнського об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО – Вінниця.

Під час перевірки документів, патрульним поліцейським музиканти окрім паспортів та посвідчень учасників якоїсь громадської організації не змогли. Жоден не мав "Учасника бойових дій". 

«Я його з собою не ношу», - пояснив один з одеситів, назвався Анатолієм.

Із письмовою скаргою до  правоохоронців звернувся активіст Анатолій Банах.

«Я попросив документи у цих музик, які б давали право їм просити гроші для бійців, бо вони ж на цьому акцентують. Ви знаєте, вони показали папірець, який дозволяє проводити благодійні концерти у Львові. Все. Жодних документів, що вони збирають гроші від благодійних чи громадських організацій. Це відверте шахрайство, на мій погляд. Ніхто не проти, щоб люди допомагали людям. Чи скалічені люди просили собі гроші на життя. Але, не прикриваючись нашими бійцями! Хочете просити, співайте, кладіть перед собою шапку, і ніхто б не мав жодних претензій», - каже Банах.

Проте музиканти вперто продовжували наголошувати, що діють правомірно та чесно.

«Зібрані гроші ми передаємо на Всеукраїнську організацію бійців-інтернаціоналістів. От на тому тижні передали туди 10 тисяч гривень. Нас там всі знають. А документів, що ми ці гроші передали, ми не маємо. Ну немає у нас документів, яких хочуть ваші вінницькі активісти. Ми так їздимо по всій Україні. Було, звичайно, що на нас викликали поліцію. Але ніхто нас ніколи не затримував», - виправдовується один з одеситів, представився Олександром.

Окрім того, що приїжджих музик запідозрили у шахрайстві, муніципальна поліція склала проти них протокол, адже ті розклали апаратуру з скринею та рекламою біля виходу з підземного переходу, чим заважали перехожим.

«Музикантів, а воні всі з Одеської області, чекає Вінницький міський суд. Адже вони займалися незаконною підприємницькою діяльністю. Бо так не пред’явили жодних документів, які б давали право збирати кошти від якоїсь організації. Навіть благодійні фонди та організації повинні мати ці документи. Після встановлення осіб та оформленні всіх необхідних паперів, протоколів, свідчень та пояснень, ми їх відпустили, адже не маємо права далі затримувати. Справу передаємо на вінницький суд. Там вже будуть вирішувати долю цих людей. Вони повинні будуть сплатити штраф. Сподіваюся, що бажання наживатися, як мінімум на вінничанах, у них зникло», -  прокоментував заступник начальника Вінницького відділення ГУ Нацполіції Сергій Синявський. 

Вінниця.info

Теги: АТО Шахраї біці 
Матеріали по темі