Економіка

Скільки коштує полуниця на вінницькому «Урожаї» та звідки її привозять. Фото

24 травня 2019, 13:04

Близько місця тому на ринках Вінниці почали продавати полуницю. Спершу ціна за кілограм сягала 150 гривень. Сьогодні на «Урожаї» за ягоду правлять 75-80 гривень. На базарі у торговому центрі «Мир» трохи дешевше – 60-70 гривень за кілограм.

У лабораторії, де перевіряють безпечність продуктів, журналісту Вiнниця.info розповіли, що цьогоріч, як ніколи, всі показники в нормі. Якщо раніше традиційно спостерігали перевищення вмісту нітратів і радіації у редисці та молодому столовому бурякові, то тепер все в нормі.

На вінницький «Урожай» полуницю привозять із західної України та Херсону. Кожну партію перевіряють у лабораторії.

« У нас з цим строго. З самого початку ціна була 100 і навіть 150 гривень. Хто має гроші, той і бере», - говорить одна із продавчинь.

Пані Вера продає домашню полуницю. Втім, ціна така ж, як у привозної. Зізнається, грози наробили лиха на городі. Деякі плоди побили градом, інші – швидше починають гнити.

«80 гривень за кілограм. Гарна клубнічка, ніякою хімією її не обробляємо, бо це дорого. Суперраній сорт, я вже другий раз вибирала. За клубнікою треба гарно доглядати – ми спочатку застелили агроволокном, а зверху – плівкою накрили», - розповідає жінка.

Віталій з маленькою донечкою на руках купує полуницю в цієї продавчині. Зізнається, шукав саме домашню: «Бо вона безпечніша для малечі і щоб дружину порадувати».

Валерій реалізує полуницю дешевше за всіх – по 75 гривень за кілограм. Каже, так швидше розпродасть. Чоловік визнає, що сьогодні ягода доволі дорога. Все тому, що привозна. За його словами, подешевшає полуниця, коли почне родити місцева.

«У мене клубніка з Херсону. Багато затрачається грошей на дорогу, тому і ціна така. До того ж, важко уявити, в якій ситуації аграрії – там же всі поля водою залило.

Пізніше буду продавати «Азію» з Ямполя. Там є фермер, який спеціально для мене вирощує. То справжня клубніка, а ця ще перша – вона дуже ароматна, але не дуже солодка. Нормальна», - говорить чоловік.

Він зазначає, що на ринках вже з’являються черешні, однак зараз їх краще не купувати – бо дорого і не смачно.

«Черешні, що зараз є, це просто кістка обтягнута шкіркою. Справжня черешня, соковита, така, що хрустить, піде в середині червня», - додає чоловік.

Вiнниця.info

Теги: ринок ціни  
Матеріали по темі