Культура

Скульптори розпочали роботи над пам’ятником Любомира Гузара у Вінниці

29 травня 2020, 18:02

З ініціативи отця Григорія Рогацького, настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці у Вінниці, в місті з’явиться пам’ятник Блаженнішому Любомирові Гузару. Наразі вже розробили проект пам’ятника, а скульптори – розпочали роботу.

Про це повідомляють на сайті Української Греко-Католицької Церкви.

Як розповів о. Григорій у ранковій програмі «Новий день» Українського радіо «Вінниця», на ескізі пам'ятника впадає в око простота, яка була властива Блаженнішому Любомирові. За задумом, Любомир Гузар буде зображений на повний зріст, вдягнений у камізельку поверх підрясника та опертий на палицю. Поряд із ним стоїть колона.

«Це вияв чогось непорушного, образ Церкви. На колоні є митра і одяг, що спадає... Це є при ньому, але залишене. Тобто це символізує його адекватність і розуміння ситуації. Він свідомо зрікся уряду і теплою рукою передав владу своєму наступникові. Скульптура показує, що він все залишає і виходить наче вперед із мудрістю, яку подарував йому Господь, і у своїй простоті, спираючись на палицю, як мудрець. Його погляд звернений до небес, щоби цю свою простоту приносити людям…» – розповів ініціатор проекту.

Авторами пам'ятника стали два українських скульптори – Олесь Сидорук і Борис Крилов.

Також настоятель церкви розповів, що шукаючи митру (головний убір єпископа), скульптори зіштовхнулися з певними труднощами. «З'ясувалося, що за життя Блаженніший Любомир роздав усі свої митри. І коли помер, то була проблема, з якою митрою його поховати. Тобто він не прив'язувався до матеріальних речей, навіть до тих, які здавалося б, важливі для єпископа. На мою думку, у цьому проявляється величина великих людей. Вони не прив'язуються ні до чого, крім Бога», – сказав о. Григорій.

«Він двічі був у Вінниці, і це щоразу вражало, бо приходили на зустріч з ним люди, які взагалі не мали стосунку до УГКЦ… Крім того, батько Любомира Гузара, коли служив у лавах Української Галицької Армії, побував на Вінниччині», - розповідає священник.

За його словами, це буде духовний пам'ятний, виявлений у бронзі.

Загалом виготовлення скульптури коштує 37 тисяч доларів.

«Ми вже зібрали 10 тисяч. І 5 березня ці кошти ми вже передали скульпторам і вони вже почали роботу над пам'ятником. Решту коштів ми ще шукаємо», – зазначив о. Григорій Рогацький.

Проте, як висловився священник, тут не йдеться про кошти як такі.

«Нам потрібне оживлення думки про Блаженнішого Любомира Гузара. Ми не хочемо просто створити йому пам'ятник. Ми хочемо, щоби мудрість, яку він нам залишив, допомагала людям зростати у святості», – сказав він.

За словами отця Григорія, до збору коштів долучаються навіть люди, які не мають жодного стосунку до УГКЦ. А деякі кажуть, що пізнали Українську Греко-Католицьку Церкву саме через Любомира Гузара.

Визначеного місця ще немає. Отець закликає місцеву владу і людей долучитися до вибору місця. Бо це місце має бути гідне, підкреслює священник.


Вінниця.info, фото – з сайту УГКЦ, відео – «Суспільне Вінниця»

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: УГКЦ церква пам'ятник Любомир Гузар 
Матеріали по темі