Культура

Сльози та овації публіки. Вінничани привезли нагороди з театрального фестивалю «Імпреза над Латорицею»

6 листопада 2017, 14:54

 На початку листопада в Мукачеві пройшов І Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль «Імпреза над Латорицею», учасниками якого були 12 аматорських театральних колективів з Вінниці, Львову, Києва, Чернігова, Одеси, Харкова, Мукачево та Сум. Вистава «Над часом» у виконанні народного театру-студії ВНМУ ім. М. Пирогова «Сьоме небо» підкорила серця публіки та членів журі. Вистава отримала 5 нагород, а виконавців, серед яких двоє молодих людей з обмеженими фізичними можливостями, публіка проводжала бурхливими оваціями та зі сльозами на очах.

Про це Вiнниця.info розповіла керівник та режисер народного театру-студії «Сьоме небо» та дитячої театр-студії «Птаха» Марина Ревенко.

«Народний театру-студія ВНМУ ім. М. Пирогова «Сьоме небо» показував виставу Анни Багряної «Над часом». Це інтегрована вистава за участі молоді з фізичними обмеженнями. У виставі приймають участь двоє людей з важкими вадами здоров’я – Поліна Ревенко і Юрій Прокопенко.

Вистава «Над часом» отримала 5 нагород і є переможцем в номінаціях «Найкраща сценографія», «Найкраще музичне оформлення», «Найкраще режисерське рішення». Поліна Ревенко та Юрій Прокопенко отримали особливі відзнаки журі. Поліна Ревенко – за втілення сценічного образу Секунди, а Юрій – за втілення сценічного образу Годинникаря. Коли завершилась вистава, люди нас не відпускали зі сцени, вони вигукували «Браво!», плакали і аплодували. Мене кілька раз викликали на сцену», - розповідає Марина Ревенко.

Але не лише народний театр «Сьоме небо» отримав нагороди на Всеукраїнському фестивалі. Дитяча театр-студія Центру концертних та фестивальних програм «Птаха», де займаються діти віком від 6 до 14 років, теж отримала перемогу. На фестивалі вони демонстрували п’єсу Анни Багряної «Шовкова зоря, або навчи мене співати».

«Поліна Поліщук з театру «Птаха» отримала особливу відзнаку журі - Королева епізоду за образ чаклунки-мольфарки у виставі «Шовкова зоря, або навчи мене співати», - говорить керівник та режисер.

За словами Марини Ревенко, діти в захваті від участі в фестивалі та екскурсійної програми, яку підготували організатори. Одним із важливих моментів жінка називає те, що мистецтво дозволяє реалізуватись людям з інвалідністю та об’єднує молодь.

 

Нагадаємо, влітку у Вінниці театральні студії демонстрували глядачам вистави просто неба на Майдані Незалежності.

Вiнниця.info, фото Марини Ревенко

Теги: фестиваль театр 
Матеріали по темі